Antoszewski pokonuje Begiera w Q3

Antoszewski pokonuje Begiera w Q3

Podaj dalej

Jan Antoszewski w ostatnich minutach trzeciej części sesji kwalifikacyjnej wykręcił najlepszy rezultat, kończąc marzenia Marka Begiera o pierwszym w karierze pole position.

Lider klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Kia Picanto w początkowych minutach nie mógł złapać odpowiedniego rytmu, a świetnym kółkiem popisał się Marek Begier, który aż do ostatnich chwil zajmował wirtualne pole position.

Na trzecim polu startowym do pierwszego wyścigu KIA LOTOS RACE ustawi się Kamil Serafin, dzielący rząd z Maxem Guntherem. Niemiecki zawodnik podczas piątkowych treningów nie mógł znaleźć odpowiedniego rytmu, jednak zdołał poskładać w jedną całość dobre okrążenie.

Czołową piątkę uzupełnił Damian Litwinowicz, który w ten weekend narzeka na problemy z alergią. Szóste miejsce przypadło w udziale Krzysztofowi Wróblowi.

Tuż za nim na polach startowych ustawi się Szymon Jabłoński, który wyprzedził Przemysława Pytlaka. W klasyfikacji Pań najlepsza była ponownie Adrienn Vogel. Węgierka uplasowała się na 9. miejscu, wyprzedzając ostatniego w Q3 Dawida Borka.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News