Antoszewski otwiera wyniki domowej rundy

Jan Antoszewski w ostatnich sekundach pierwszej sesji treningowej KIA LOTOS RACE na torze Poznań popisał się najlepszym rezultatem w postaci 2:03.308 i rzutem na taśmę awansował na pierwsze miejsce w tabeli z wynikami.

Tuż za nim, ze stratą 0,084 sekundy 30-minutowy trening ukończył Damian Litwinowicz. Wirtualne podium pierwszego treningu domowej rundy KIA LOTOS RACE uzupełnił zaledwie 14-letni Nikodem Wierzbicki.

Na 4. miejscu ze stratą 0,934 sekundy uplasował się Dawid Borek, pokonując piątego Kamila Serafina o skromne 0,049 sekundy. Zawodnik ze Szczecina, który ukończył trening na piątym miejscu, był jednocześnie ostatnim kierowcą, który zmieścił się w granicy 1 sekundy straty do lidera.

0,030 sekundy do tego osiągnięcia zabrakło Przemysławowi Pytlakowi, który o niecałe 0,1 sekundy pokonał Tomka Magdziarza. Czołową dziesiątkę zamknęli Krzysztof Wróbel, Marek Begier i Szymon Jabłoński.

Ze stratą 1,4 sekundy na 11. pozycji sklasyfikowany został Aleksander Olejniczak, a tuż za nim finiszowali Szymon Ładniak i Max Gunther, który nie był w stanie utrzymać świetnego tempa jakie zaprezentował podczas II rundy na torze Hungaroring.