Serafin Mistrzem Polski Kia Picanto

Serafin Mistrzem Polski Kia Picanto

Podaj dalej

Lukas Keil wygrał drugi, zacięty wyścig KIA LOTOS RACE na torze Monza. Początkowo wydawało się, że z końcowego triumfu cieszyć się będzie Jan Antoszewski, jednak sędziowie wykluczyli 17-letniego zawodnika z wyników drugiego wyścigu za niespełnienie wymogów regulaminowych w jego samochodzie. W efekcie, nowym Mistrzem Polski Kia Picanto został Kamil Serafin!

Na drugim stopniu podium popołudniową rywalizację ukończył Szymon Jabłoński, a „brąz” został wręczony Maxowi Guntherowi – dzięki zawodnikowi z numerem #12 po raz pierwszy w historii KIA LOTOS RACE na podium znalazło się dwóch Niemców.

Najszybszym okrążeniem w drugim wyścigu popisała się Adrienn Vogel, jednak węgierska zawodniczka musiała zadowolić się dopiero 8. pozycją.

Tuż za podium wylądował zwycięzca 1. wyścigu Damian Litwinowicz, któremu w drugim wyścigu na Monzy zabrakło nieco szczęścia – wszystkie jego ataki na czołówkę kończyły się na niczym, a nawet gdy zdołał przedostać się na drugą pozycję, jadący w tunelu aerodynamicznym rywale byli w stanie odrobić pozycję.

Czołową piątkę uzupełnił Kamil Serafin, a tuż za nim znaleźli się Filip Kaminiarz i Tomasz Magdziarz – który, podobnie jak Damian Litwinowicz, liczył i miał szansę na dużo lepszy rezultat w tym wyścigu.

Najszybszą dziesiątkę uzupełnili Adrienn Vogel, Marek Begier i Dawid Borek, a tuż za nimi linię mety przekroczył Jan Antoszewski, który nie spełnił wymogów regulaminowych i został zdyskwalifikowany z drugiego wyścigu.

Tagi: KIA LOTOS RACE, Kia Picanto,  Monza

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News