Serafin Mistrzem Polski Kia Picanto

Serafin Mistrzem Polski Kia Picanto

Serafin Mistrzem Polski Kia Picanto

Podaj dalej

Lukas Keil wygrał drugi, zacięty wyścig KIA LOTOS RACE na torze Monza. Początkowo wydawało się, że z końcowego triumfu cieszyć się będzie Jan Antoszewski, jednak sędziowie wykluczyli 17-letniego zawodnika z wyników drugiego wyścigu za niespełnienie wymogów regulaminowych w jego samochodzie. W efekcie, nowym Mistrzem Polski Kia Picanto został Kamil Serafin!

Na drugim stopniu podium popołudniową rywalizację ukończył Szymon Jabłoński, a „brąz” został wręczony Maxowi Guntherowi – dzięki zawodnikowi z numerem #12 po raz pierwszy w historii KIA LOTOS RACE na podium znalazło się dwóch Niemców.

Najszybszym okrążeniem w drugim wyścigu popisała się Adrienn Vogel, jednak węgierska zawodniczka musiała zadowolić się dopiero 8. pozycją.

Tuż za podium wylądował zwycięzca 1. wyścigu Damian Litwinowicz, któremu w drugim wyścigu na Monzy zabrakło nieco szczęścia – wszystkie jego ataki na czołówkę kończyły się na niczym, a nawet gdy zdołał przedostać się na drugą pozycję, jadący w tunelu aerodynamicznym rywale byli w stanie odrobić pozycję.

Czołową piątkę uzupełnił Kamil Serafin, a tuż za nim znaleźli się Filip Kaminiarz i Tomasz Magdziarz – który, podobnie jak Damian Litwinowicz, liczył i miał szansę na dużo lepszy rezultat w tym wyścigu.

Najszybszą dziesiątkę uzupełnili Adrienn Vogel, Marek Begier i Dawid Borek, a tuż za nimi linię mety przekroczył Jan Antoszewski, który nie spełnił wymogów regulaminowych i został zdyskwalifikowany z drugiego wyścigu.

Tagi: KIA LOTOS RACE, Kia Picanto,  Monza

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News