Antoszewski liderem przed wizytą na Hungaroringu

Antoszewski liderem przed wizytą na Hungaroringu

Podaj dalej

Klasyfikacja generalna sezonu 2017 KIA LOTOS RACE przedstawia się bardzo interesująco, a zawodników w pierwszej trójce dzielą zaledwie 34 punkty. Przed wizytą na węgierskim torze w najlepszej sytuacji jest jednak Jan Antoszewski.

Zawodnik z numerem 43 dzięki świetnej pierwszej rundzie sezonu 2017 na torze Oschersleben zdołał zgromadzić na swoim koncie aż 150 oczek, co zapewniło mu świetny start tegorocznej kampanii.

Niewiele z tyłu, bo zaledwie o 20 punktów, sklasyfikowany jest Kamil Serafin. Zawodnik ze Szczecina podkreślał jednak po zakończeniu wyścigów na Oschersleben, że nie wszystko układało się po jego myśli. Czy tym razem szczęście będzie mu sprzyjać? Z pewnością będzie należał do jednego z grona faworytów II rundy.

Na sensacyjnym trzecim miejscu znalazł się debiutujący w KIA LOTOS RACE, 14-letni Nikodem Wierzbicki, który po starcie z pole position do drugiego wyścigu na Oschersleben zdołał oprzeć się presji bardziej doświadczonych zawodników, dowożąc do mety puchar za 3. miejsce.

Na czwartym miejscu w generalce z dorobkiem 112 punktów znalazła się Adrienn Vogel, dla której weekend na Hungaroringu będzie szczególny. Zawodniczka pochodząca z Węgier będzie ścigała się przed własną publicznością, co stanowczo powinno dodać jej wiatru w żagle.

Czołową piątkę ze stratą 39 punktów do Antoszewskiego zamyka Damian Litwinowicz, wyprzedzając Maxa Gunthera i kolejnego z szybkich debiutantów – Szymona Jabłońskiego. Najlepiej punktującą dziesiątkę uzupełnili Aleksander Olejniczak, Szymon Ładniak i Przemysław Pytlak.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News