Antonio Giovinazzi nowym kierowcą Saubera

Sauber potwierdził, że podpisał kontrakt z Antonio Giovinazzim na sezon 2019. Włoski kierowca zajmie miejsce Marcusa Ericssona, który w ekipie z Hinwill jeździł od 2015 roku.

Antonio Giovinazzi nowym kierowcą Saubera
Podaj dalej

Giovinazzi zadebiutował w Formule 1 podczas Grand Prix Australii w 2017 roku, kiedy zastępował poszkodowanego w wypadku Pascala Wehrleina. Dwa tygodnie później zaliczył jeszcze występ w Chinach, gdzie rozbił się zarówno w kwalifikacjach, jak i w wyścigu.

24-latek miał w zeszłym roku kilka sesji treningowych z Haasem. W obecnym sezonie Włoch testował bolid Saubera w Niemczech i na Węgrzech.

Antonio Giovinazzi: Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu Alfa Romeo Sauber F1. To spełnienie marzeń i wielka przyjemność mieć szansę na ściganie się w tym zespole. Jako Włoch, jestem dumny, że mogę reprezentować markę tak kultową i odnoszącą sukcesy jak Alfa Romeo. Chciałbym podziękować Scuderia Ferrari i zespołowi F1 Alfa Romeo Sauber za to, że dali mi tą wspaniałą szansę. Jestem bardzo zmotywowany i nie mogę się doczekać, aby zacząć pracę w zespole.

Giovinazzi ostatni raz rolę kierowcy etatowego pełnił w sezonie 2016, gdzie w serii GP2 był partnerem Pierra Gasly w zespole Prema.

Przeczytaj również