Amerykański powiew świeżości w Barbórce

Amerykański powiew świeżości w Barbórce

Podaj dalej

Podczas nadchodzącego Rajdu Barbórka po raz pierwszy w historii w rywalizacji na polskiej ziemi zobaczymy Piotra Fetelę. Na prawym fotelu Forda Fiesty Proto zasiądzie mistrz Polski, Kamil Heller.

Polak znany z występów w Stanach Zjednoczonych pojawiał się już na polskich trasach. W Barbórce widzieliśmy go trzy lata temu, jednak tam jechał po ulicy Karowej w samochodzie funkcyjnym. Podobnie było zresztą w tym roku w Memoriale Kuliga i Bublewicza. Tym razem będzie inaczej i Fetela weźmie udział w prawdziwej rywalizacji. Na drzwi jego Fiesty naklejony zostanie numer 10.

fot. Jason Swoboda

Piotr Fetela:Kochani, wspólnie z ubiegłorocznym mistrzem Polski, Kamilem Hellerem, weźmiemy udział w nadchodzącym Rajdzie Barbórka. To bardzo prestiżowa impreza, zarazem jedyna rozgrywana w okolicach oraz centrum Warszawy. Wystartujemy najnowszym Fordem Fiestą Proto ze stajni Zbigniewa Steca. Wcześniej u jego brata Wiesława powstała rajdówka, którą w tym roku zdobyliśmy wicemistrzostwo Rally America. W tym ważnym starcie wspiera nas m.in. Zbigniew Stec, ale też przede wszystkim dwóch amerykańskich partnerów, B&M Auto Auto Collision Center oraz Edi Doors European Doors Inc. Za to wsparcie bardzo dziękuję.

fot. Jason Swoboda

W klasie R1 oprócz Feteli i Hellera pojawi się jeszcze 31 załóg. Pierwszym oesem imprezy będzie OS1 Autodrom Bemowo I. Ten wystartuje w sobotę o godzinie 8:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News