Alfa Romeo wraca do Formuły 1!

Alfa Romeo wraca do Formuły 1!

Podaj dalej

Zespół Sauber podpisał wieloletni kontrakt na współpracę z Alfą Romeo, która po ponad 30-letniej nieobecności wraca do Formuły 1.

Począwszy od sezonu 2018 zgodnie z zawartą umową zespół będzie nosił nazwę Alfa Romeo Sauber F1 Team – na bolidzie zobaczymy logo Alfy Romeo, a pod maską znajdzie się silnik Ferrari w specyfikacji 2018.

Umowa z zespołem Saubera jest bardzo ważnym krokiem w odbudowie wizerunku marki Alfa Romeo, która po ponad 30-letniej przerwie wraca do Formuły 1 – powiedział szef Ferrari, Sergio Marchionne. Włoch piastuje także stanowisko dyrektora wykonawczego Fiat Chrysler Automobiles.

Alfa Romeo to ważna marka, która w znaczącym stopniu przyczyniła się do tego, jak wygląda dziś ten sport. Teraz dołączy do innych ważnych producentów w Formule 1. Marka sama w sobie także będzie czerpała korzyści z dzielenia technologii i strategicznego know-how z zespołem Sauber F1 Team, który w F1 ma niepodważalne doświadczenie.

– Inżynierowie i technicy Alfa Romeo, którzy już zaprezentowali swoje możliwości najnowszymi modelami – Giulia i Stelvio – będą mieli możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem z Sauberem. Jednocześnie, kibice i miłośnicy Alfy Romeo znów będą mogli wspierać swoją ukochaną markę, która jest zdeterminowana by napisać nowy rozdział w unikalnej, sportowej historii – zakończył.

Pascal Picci, prezes Sauber Holding AG, dodał: Jesteśmy zachwyceni możliwością współpracy z Alfą Romeo, która ma długą listę sukcesów w wyścigach Grand Prix. Jesteśmy dumni, że ta rozpoznawalna na całym świecie marka wybrała nas do współpracy i swojego powrotu do królowej motorsportu.

– Bliska współpraca z fabryką jest dla Sauber Group świetną okazją do rozwijania swojej technologii i projektów inżynieryjnych. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy zapewnić zespołowi Alfa Romeo Sauber F1 Team wiele sukcesów, i już nie możemy doczekać się długiej i owocnej współpracy.

Alfa Romeo była dominującą siłą w pierwszych latach istnienia Formuły 1 w latach 50. Włosi zajęli całe podium w pierwszym w historii wyścigu na Silverstone, po czym sięgnęli po dwa z rzędu tytuły mistrzowskie z Nino Fariną i Juanem Manuelem Fangio.

Producent z Mediolanu w latach 1961-1979 dostarczał silniki kilku zespołom, natomiast od 1979 do 1985 występował jako zespół fabryczny.

Sauber nie podał jeszcze do informacji, kto będzie ich kierowcą w sezonie 2018, jednak zacieśnienie więzi z Ferrari – które również miało na swoich bolidach logo Alfy – stawia w bardzo mocnej pozycji juniorów Scuderii – Charlesa Leclerc (mistrza F2) oraz Antonio Giovinazziego.

Tagi: F1, Alfa Romeo, Sauber, Ferrari

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News