Alfa Romeo rozszerzy współpracę z Sauberem

Alfa Romeo rozszerzy współpracę z Sauberem

Alfa Romeo rozszerzy współpracę z Sauberem

Podaj dalej

Wsparcie Alfy Romeo w zespole Saubera może zostać znacząco zwiększone – mimo katastrofalnego rozpoczęcia sezonu, gdzie bolidy szwajcarskiej stajni były praktycznie najwolniejsze w całej stawce.

Kierownictwo Saubera postanowiło rozszerzyć obecną współpracę z włoskim producentem o poziom techniczny.

Oprócz delikatnych akcentów pojawiających się na bolidach siostrzanego zespołu Ferrari, Alfa Romeo nie była zaangażowana w Formułę 1 od czasu, gdy zakończył się projekt działający w latach 1979 – 1985.

Wieloletnia umowa podpisana z zespołem Saubera została ogłoszona w grudniu poprzedniego roku. Szef zespołu Fredric Vasseur powiedział dla brytyjskiego Autosportu, że technologiczny aspekt współpracy nie został jeszcze omówiony, jednak teraz został określony jako priorytetowy.

Nie robiliśmy tego w pośpiechu, jednak wszystko odbywało się bardzo szybko – mówi Vasseur. Zgodziliśmy się na dostawę silników na przełomie lipca i sierpnia, a potem zaczęliśmy prowadzić dyskusje z Alfą Romeo, co ogłosiliśmy w grudniu.

– Jesteśmy bardziej niż otwarci na rozszerzenie naszej współpracy z Alfą Romeo i będziemy krok po kroku rozważać jakie mamy dostępne opcje. Technologiczna współpraca będzie jedną z nich – zapowiedział.

Tagi: Alfa Romeo, F1, Sauber

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News