Alain Prost wierzy w Renault. "Będziemy mieć najlepszy silnik"

Alain Prost wierzy w Renault. "Będziemy mieć najlepszy silnik"

11 interakcji

Podaj dalej

Po zakończeniu Grand Prix Chin Francuzi dokonali kolejnych analiz i są zadowoleni z pracy jednostki napędowej. – To krok naprzód – mówił ostatnio Remi Taffin, dyrektor techniczny ds. silników.

Jeszcze dalej poszedł Alain Prost, który twierdzi, że Renault jest na dobrej drodze, aby posiadać „jeden z najlepszych” silników w stawce. Ambasador francuskiej marki jest przekonany, że wszystkie problemy techniczne jakie pojawiają się od początku sezonu zostaną niebawem rozwiązane.

F1: Coraz większa frustracja w Renault

W wywiadzie udzielonym dla hiszpańskiego dziennika „Marca” Prost nie załamuje rąk i nie przejmuje się obecną sytuacją zespołu.

Alain Prost: Wiemy, że obecnie jesteśmy bardzo blisko limitu. Problemy z niezawodnością są czasami nie do uniknięcia- to część tej gry i musimy to zaakceptować. Ale Renault będzie miało jeden z najlepszych silników w Formule 1. Nikt o tym teraz nie mówi, ale mamy dane i dokonamy tego krok po kroku.

Czterokrotny mistrz świata F1 przyznaje jednak, że osobiście nie jest zwolennikiem hybrydowej rewolucji w F1.

Alain Prost: Te silniki robią ogromne wrażenie od strony technicznej. Osobiście jednak, gdy patrzę na to jako kierowca, uważam, że posunęliśmy się zbyt daleko. Wszystko jest teraz z góry zmapowane. Wszystko jest wyliczone jeżeli chodzi o ustawienia i strategię a wynikiem tego jest to iż niespodzianki zdarzają się bardzo rzadko.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News