Al-Attiyah na autostradzie do zwycięstwa

Al-Attiyah na autostradzie do zwycięstwa

Podaj dalej

Za nami druga pętla ostatniego dnia Rajdu Cypru – 4. rundy Rajdowych Mistrzostw Europy. Po 12 odcinkach specjalnych na zdecydowanym prowadzeniu znajduje się reprezentant Kataru – Nasser Al-Attiyah.

OS11 Psaltis Eneos Yeri 2 – 22.00 km

Pierwszy odcinek specjalny drugiej niedzielnej pętli padł łupem Nikolaya Gryazina. Rosjanin okazał się tutaj zdecydowanie najlepszy. Drugi Kajetan Kajetanowicz stracił ponad 14 sekund. Podium na próbie uzupełnił Nasser Al-Attiyah. Katarczyk okazał się wolniejszy o ponad 35 sekund, jednak wciąż lideruje w rajdzie o ponad 5 minut nad drugim Galatariotisem.

Kajetan Kajetanowicz: -Chyba za mocno cisnę. W paru miejscach byłem ostrożny, jednak zazwyczaj jadę za szybko, a nie chcę podejmować zbędnego ryzyka. Ciężko jest jechać wolno, kiedy chce się być najlepszym i zbierać punkty. Czasami muszę zbijać nawet dwa biegi w dół, żeby uniknąć zderzenia z kamieniami, ale rajd jest fantastyczny.

OS12 Cytanet Avdelero 2 – 23.43 km

Na mecie ostatniego „prawdziwego” odcinka specjalnego imprezy sytuacja wyglądała dokładnie tak samo, jak na poprzednim, tyle, że przewaga Gryazina była tutaj znacznie większa. Nad Kajetanem Kajetanowiczem wygrał o 25,8 s., zaś trzeci Al-Attiyah stracił 38,3 s.

Kajetan Kajetanowicz: -Tak, czas jest dobry. Na ten moment jesteśmy szczęśliwi. Następne dwa odcinki są króciutkie, jedziemy do mety.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu znajduje się Nasser Al-Attiyah. Pozostałe miejsca na podium zajmują reprezentanci Cypru – Galatariotis i Polykarpou. Ostatnia pętla ruszy o 14:57 czasu polskiego.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News