Ahlin po raz trzeci!

Ahlin po raz trzeci!

Podaj dalej

Wczoraj w godzinach popołudniowych zakończył się Nicky Grist Stages 2017 – 5. runda Rajdowych Mistrzostw Wielkiej Brytanii. Kolejne zwycięstwo w sezonie zaliczył na brytyjskiej ziemi Szwed – Fredrik Ahlin.

Impreza rozpoczęła się w sobotę rano od próby Monument 1. Najlepszy był na niej powracający po wypadku na ORLEN 74. Rajdzie Polski Osian Pryce. Walijczyk wygrał na własnej, walijskiej ziemi pierwszych 5 odcinków specjalnych i był na solidnym prowadzeniu w rajdzie. Na koniec pierwszego dnia jego przewaga nieco zmalała, jednak ponad 19 sekund zapasu było dobrym prognostykiem przed niedzielnymi zmaganiami.

Drugi dzień rozpoczął się od próby OS9 New Road 1. Tam doskonale w rywalizację wszedł Fredrik Ahlin, który pokonał Osiana Pryce’a o 6,5 s. Dodając do tego karę dla Brytyjczyka za nieregulaminowe pokonanie szykany, jego przewaga zmalała do 7,8 s. Niestety, reprezentant gospodarzy nie wytrzymał ciążącej na nim presji i wypadł z rywalizacji na OS12 New Road 2. Ostatecznie, po 20 odcinkach specjalnych rajdu na czele znalazł się Fredrik Ahlin, dla którego było to 3 zwycięstwo na Wyspach Brytyjskich w tym sezonie, po triumfie w Brick & Steel Border Counties oraz Pirelli International Rally. Podium uzupełnili Matt Edwards oraz Rhys Yates.

Nowym liderem British Rally Championship jest Fredrik Ahlin, do końca sezonu pozostały jeszcze dwie rundy – John Mulholland Motors Ulster Rally oraz Isle of Man Rally.

Tagi: Mistrzostwa Wielkiej Brytanii Ahlin Osian Pryce

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News