Adrenalin Kupa Bugac: Molgo i Jandrowicz kończą 1. etap na podium

Adrenalin Kupa Bugac: Molgo i Jandrowicz kończą 1. etap na podium
Podaj dalej

Miroslav Zapletal wygrał dwa pierwsze odcinki specjalne rajdu Adrenalin Kupa Bugac. To pierwsza runda Mistrzostw Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych. Na liście zgłoszeń znalazło się 13 polskich załóg. Najwyżej z biało-czerwonych po 1. dniu sklasyfikowano Pawła Molgo i Janusza Jandrowicza.

Załoga NAC Rally Team przyjechała na węgierską rundę z nowym samochodem, Fordem F-150, z którego będzie korzystać w całym sezonie 2019.

– Witamy ze słonecznych Węgier. Jest piękna pogoda, 16 stopni Celsjusza, a przed nami dwa dni ścigania – powiedział przed rozpoczęciem rywalizacji Paweł Molgo. – To pierwszy rajd w tym sezonie, zobaczymy jak nam pójdzie. Mamy nowe auto, ekipa jest stara, wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani. Wszystko wygląda na to, że trasa będzie bardzo sucha, piaszczysta. To świetne warunki do przetestowania nowego samochodu – zapowiedział.

 

Pierwszy odcinek Bugac – Bugac pokonywany dziś dwukrotnie rozpoczął się o 13:30. Otwierający trasę Miroslav Zapletal i Marek Sykora w Hummerze H3 Evo VII okazali się szybsi od czeskiej załogi Zdenek Porizek/Pavel Vaculik w Fordzie F-150.

Wśród Polaków najszybsi byli Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz. Załoga NAC Rally Team zajęła 4. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. w klasie T1. Tuż za nimi uplasowała się kolejna polska załoga – Mariusz Wiatr i Łukasz Łaskawiec w BMW X3. Z 8. rezultatem na metę OS1 wjechali Katarzyna Jankowska i Grzegorz Jankowski w Mitsubishi Pajero (1. miejsce w T2). Najszybszą dziesiątkę zamknęli Tomasz Baranowski i Grzegorz Konczak w Toyocie Land Cruiser (2. miejsce w T2).

Po drugim etapie Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz awansowali na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, a zaraz za ekipą jadącą Fordem F-150 uplasowali się Mariusz Wiatr/Łukasz Łaskawiec w BMW X3.

Klasyfikacja generalna po 1. dniu:

P Załoga Samochód Czas
1. Miroslav Zapletal/Marek Sykora Hummer H3 Evo VII 1:13,59
2. Zdenek Porizek/Pavel Vaculik Ford F-150 + 6,22
3. Paweł Molgo/Janusz Jandrowicz Ford F-150 + 7,39
4. Mariusz Wiatr/Łukasz Łaskawiec BMW X3 + 11,57
5. Imre Varga/József Toma BMW X6 + 17,26

Przeczytaj również