Abu Dhabi: Kubica zrezygnował z przerwy obiadowej

Abu Dhabi: Kubica zrezygnował z przerwy obiadowej

Podaj dalej

Robert Kubica w trakcie pierwszego dnia testów z ekipą Williamsa na torze Yas Marina w Abu Dhabi planowo miał jeździć tylko do przerwy obiadowej, jednak postanowił nie skorzystać z chwili wolnego i przejechał kolejne 12 okrążeń.

Ostatecznie licznik przejechanych kółek na torze Yas Marina zatrzymał się na 72, co daje równo 400 kilometrów – to dystans odpowiadający niemalże 1,5 wyścigu Grand Prix.

Już w trakcie dnia Paddy Lowe, dyrektor techniczny ekipy Williamsa informował, że Kubica cały dzień będzie jeździł z pełnym bakiem paliwa, aby mógł lepiej przyzwyczaić się do bolidu FW40. Było to jednoznaczne z tym, że czasy okrążeń krakowianina nie będą w 100% miarodajne.

Mimo wszystko, przez bardzo długi okres czasu RK plasował się na 5. miejscu ustępując tylko o 0,050 sekundy Lewisowi Hamiltonowi. Ostatecznie Polak zakończył swoje jazdy z 7. czasem i przekazał kierownicę bolidu Williamsa Lance’owi Strollowi.

72 okrążenia Kubicy stawiają go na drugim miejscu w klasyfikacji „pracowitości” – lepszy w tym względzie on niego był tylko Oliver Turvey, młody kierowca McLarena.

Tagi: KubicaF1TestyWilliamsAbu Dhabi

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News