Abarth podał ceny modelu 124 GT

Abarth podał ceny modelu 124 GT

Abarth podał ceny modelu 124 GT

Podaj dalej

Abarth ogłosił, że model 124 GT będzie wyceniony na 33 tys. funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 161 tysięcy.

Nowy model włoskiego producenta będzie już niedługo dostępny w kolejnym wariancie. Do standardowej wersji z miękkim dachem dołączy odmiana z tak zwanym hardtopem – sztywnym nakładanym dachem.

Konstrukcja będzie zbudowana z włókna węglowego, co zapewni odpowiednią sztywność i wytrzymałość, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej masy. Jak zapewnia producent, odmiana GT będzie o 3 kilogramy lżejsza od tej z miękkim dachem.

Kolejnymi zmianami w edycji GT jest specjalny szary lakier, szare wstawki na wlocie powietrza oraz grillu. Dodatkowo klienci będą mogli opcjonalnie wyposażyć swojego roadstera w karbonowe spojlery i nakładki stylistyczne.

Abarth 124 GT będzie wyposażony w silnik benzynowy wspomagany turbosprężarką o pojemności 1.4 i mocy 170 KM. Jednostka generuje przy tym 250 Nm momentu obrotowego i pozwala na rozpędzenie auta do 100km/h w 6,8 sekundy. Maksymalnie GT pojedzie 232 km/h. Silnik może być sprzężony z jedną z dwóch sześciobiegowych skrzyń biegów – manualną lub automatyczną.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News