Abarth podał ceny modelu 124 GT

Abarth podał ceny modelu 124 GT

Podaj dalej

Abarth ogłosił, że model 124 GT będzie wyceniony na 33 tys. funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 161 tysięcy.

Nowy model włoskiego producenta będzie już niedługo dostępny w kolejnym wariancie. Do standardowej wersji z miękkim dachem dołączy odmiana z tak zwanym hardtopem – sztywnym nakładanym dachem.

Konstrukcja będzie zbudowana z włókna węglowego, co zapewni odpowiednią sztywność i wytrzymałość, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej masy. Jak zapewnia producent, odmiana GT będzie o 3 kilogramy lżejsza od tej z miękkim dachem.

Kolejnymi zmianami w edycji GT jest specjalny szary lakier, szare wstawki na wlocie powietrza oraz grillu. Dodatkowo klienci będą mogli opcjonalnie wyposażyć swojego roadstera w karbonowe spojlery i nakładki stylistyczne.

Abarth 124 GT będzie wyposażony w silnik benzynowy wspomagany turbosprężarką o pojemności 1.4 i mocy 170 KM. Jednostka generuje przy tym 250 Nm momentu obrotowego i pozwala na rozpędzenie auta do 100km/h w 6,8 sekundy. Maksymalnie GT pojedzie 232 km/h. Silnik może być sprzężony z jedną z dwóch sześciobiegowych skrzyń biegów – manualną lub automatyczną.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News