Audi TT: Kisiel zaczyna od 4. miejsca

Pierwsza sesja treningowa Audi Sport TT Cup dobiegła końca, a najszybszym zawodnikiem na mierzącym nieco ponad 4,5 kilometra torze Hockenheim okazał się Joonas Lappalainen. Lider klasyfikacji generalnej, Janek Kisiel, ze stratą 0,406 sekundy ukończył trening z 4. rezultatem.

Audi TT cup #43, Jan Kisiel

Zajmujący czwartą pozycję Joonas Lappalainen najlepiej poradził sobie z trudnymi warunkami panującymi na torze Hockenheim i pokonał jedno okrążenie z czasem 1:49.669. Podczas finałowej rundy cyklu Audi Sport TT Cup na torze panują dość zmienne warunki, jednak niezmienna jest temperatura pogody i nawierzchni, która wynosiła dziś około 6-7 stopni Celsjusza.

Czołową trójkę uzupełnili Mikaela Ahlin-Kottulinsky oraz startujący gościnnie za kierownicą Audi TT Rene Rast, znany m. in. z prestiżowej serii Porsche Supercup. Tuż za nim pierwszy trening ukończył reprezentujący biało-czerwone barwy Janek Kisiel – Polak stracił do najszybszego zawodnika 0,4 sekundy, a jego przewaga wynosząca 35 punktów nad Nicolajem Mollerem Madsenem powinna zagwarantować mu bezpieczny weekend w drodze po mistrzowski tytuł.

Innym zawodnikiem startującym gościnnie w finałowej rundzie Audi Sport TT Cup o którym warto wspomnieć jest Jeffrey Kruger – mistrz Polski Volkswagen Golf Cup. Kierowca z Republiki Południowej Afryki po raz pierwszy prowadził pucharowe Audi TT, a wizyta na torze Hockenheim także należy do jego debiutanckich. Pomimo to, Krugerowi udało się uzyskać w pierwszym treningu 15. rezultat, wyprzedzając o 3. pozycję Gosię Rdest.