Materiał powstał przy płatnej współpracy z firmą Volvo
Volvo dba o powietrze w kabinie samochodu

Volvo uważa, że czyste powietrze oferuje korzyści z perspektywy osobistego zdrowia i bezpieczeństwa. Szwedzki producent wprowadza kolejne ulepszenia w tym obszarze w miarę rozwoju swoich samochodów.
Zaawansowany filtr powietrza znajdujący się w modelach serii 90 i 60 posiada certyfikat przyjazny dla astmatyków i alergików. Wydany przez Allergy Standards Limited. Pozwala usuwać do 99,9 procent pyłków traw, drzew i chwastów z powietrza dolotowego.
Maria Bernander, ekspert ds. wpływu na zdrowie pasażerów w Volvo: – Pomagając naszym klientom poprawić jakość powietrza w ich samochodach, możemy zmniejszyć negatywne skutki związane z zanieczyszczeniem powietrza, alergenami i drobnymi cząstkami stałymi. Oprócz korzyści dla zdrowia osobistego, badania wykazały, że czystsze powietrze może również pomóc w zwiększeniu koncentracji. To może pomóc w utrzymaniu większego skupienia podczas jazdy.
Co więcej, kierowcy najnowszych samochodów Volvo* będą mogli ocenić, czy należy oczyścić powietrze w kabinie swojego samochodu za pomocą danych na żywo. Pokazują rzeczywiste poziomy pyłków na zewnątrz i jakości powietrza na centralnym wyświetlaczu samochodu. Ta opracowana wewnętrznie aplikacja sprawia, że Volvo Cars jest pierwszym producentem samochodów, który udostępnia kierowcom dane na żywo dotyczące poziomów pyłków na zewnątrz.

Dokładna analiza na żywo
Anders Lofvendahl, ekspert techniczny ds. jakości powietrza w kabinie: – Regularnie testując i rozwijając funkcje oczyszczania powietrza w naszych samochodach, możemy zwiększyć naszą przewagę konkurencyjną, oferując bardziej komfortowe i zdrowsze wrażenia z jazdy.
Samochody wyposażone w najnowszą technologię oczyszczania powietrza firmy są również wyposażone w czujnik. Został on wprowadzony na rynek globalny w 2020 r. jako pierwsza na świecie funkcja w samochodach Volvo. Mierzy poziom PM 2,5 wewnątrz kabiny i umożliwia klientom porównanie go z poziomami na zewnątrz.
Poziomy PM 2,5, wskazujące ilość drobnych cząstek stałych w powietrzu, są powszechnie stosowaną miarą jakości powietrza. Na całym świecie wiele obszarów miejskich cierpi z powodu poziomów PM 2,5 przekraczających zalecane poziomy Światowej Organizacji Zdrowia. To tylko podkreśla potrzebę zminimalizowania ich wpływu.
