Problem z paliwem trwa w najlepsze. Chociaż powoli widać światełko w tunelu
Przejęcie ważnych osobistości z personelu rafinerii nie rozwiązuje problemu rządu z niedoborem paliw. Co trzecia stacja benzynowa wciąż zmaga się z brakami dostawa.
Trzeba przyznać, że ilość stacji, których to dotyczy, pomału spada. Jak podaje ministerstwo energetyki, z 30,85 proc. odnotowanych w środę w ostatnią sobotę nadal pozostało 27,3 proc. Jest to mały krok naprzód, ale też nadzieja na powrót do normy.
Większość pracowników zgodziła się już na 7 proc. podwyżkę wynagrodzenia oraz na premię o wartości między 3 tys, a 6 tys. euro. Porozumienie zostało podpisane przez TotalEnergies, lecz członkowie CGT nadal nie zamierzają zakończyć strajku.
Pomimo tego, że jedni dochodzą do porozumienia z rządem, drudzy dopiero zaczynają pokazywać swoje niezadowolenie
Ugrupowanie CGT oczekuje podwyższenia wynagrodzenia o 10 proc. ich głównym argumentem jest panująca na świecie inflacja oraz fakt, że firma w ostatnim czasie nie narzeka na zyski.
Co więcej, strajki we Francji zaczęły nabierać ogromnego tempa. Oznacza to, że powstania panujące w kraju przeniosły się również na inne sektory. Za sprawą protestów ograniczono produkcję jądrową w dwóch elektrowniach – jednak to nie wszystko. Jak podają informacje okazuje się, że zupełnie dwa inne zakłady podczas weekendu przygotowywały się do strajku.