Umowa w sprawie mobilności wodorowej
Na ceremonii podpisania oprócz Hyundai Motor pojawiły się Hydrogen Technology Platform, H2KOREA oraz inne firmy z Korei oraz Czech. W uroczystości wzięli udział również urzędnicy ministerstw obu państw.
Porozumienie przedstawia wspólny cel stron, którym jest zmienienie wzorców na przyjazne środowisku, poprzez wykorzystanie wodoru jako niezawodne źródło energii. W ramach umowy Hyundai Motor zobowiązany jest, żeby wspierać rozwój systemów ogniw paliwowych. Do jego obowiązków będą należeć też napędzanie wymiany informacji o przemyśle wodorowym oraz rozwijać i prezentować technologię produkcji wodoru.
Aby pomóc w zwiększeniu dostaw energii wodorowej oraz rozwinięciu mobilności w Czechach, Hyundai Motor zdecydował się pomóc w stworzeniu infrastruktury. To właśnie ona będzie w stanie zapewnić większą wydajność dostaw. Firma będzie wspierać całe przedsięwzięcie swoim zdobytym doświadczeniem oraz wiedzą. Hyundai za wszelką cenę chce również wspierać technologie związane ze stacjami we współpracy z H2KOREA.
Zbliża się czas pojazdów wodorowych
W związku z tym, że przemysł motoryzacyjny jest podstawą działalności Czech, skrupulatnie przechodzą oni na mobilność przyjazną dla środowiska. Powstała również inicjatywa, którą kraj zamierza wprowadzić do 2030 roku. Polega ona na udostępnieniu aż 50 000 pojazdów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi. Cały plan powstał w ramach długoterminowego harmonogramu działań do roku 2050.