3 x Rovanpera
Najlepszy na trasach Rajdu Szwecji był Kalle Rovanpera, który w ten sposób odniósł trzecie zwycięstwo w swojej karierze i wywalczył szóste podium. Kierowca Toyoty w klasyfikacji wszech czasów w kwestii triumfów zrównał się m.in. z Henri Toivonenem, Danim Sordo, Jeanem Ragnottim i Andreasem Mikkelsenem. Daje to 36 miejsce w historii. Jeśli chodzi o podia młody Fin może pochwalić się wyrównaniem osiągnięcia m.in. swoich rodaków: Rauno Aaltonena i Toniego Gardemeistera. Sześć razy w czołowej trójce oglądany był także Chris Atkinson, Attilio Bettega, Henning Solberg i Manfred Stohl.
Thierry Neuville docierając do mety na drugim miejscu rozpoczął drugą pięćdziesiątkę wizyt na podium. Belg w ten sposób wyrównał rezultat Daniego Sordo i wskoczył na jedenaste miejsce w tabelach wszech czasów. Esapekka Lappi był oglądany w czołowej trójce ósmy raz, tyle samo co Hayden Paddon.
Życiowe wyniki na Rajdzie Szwecji wywalczyli Ole Christian Veiby i Egon Kaur. Zawodnicy walczący w WRC2 zdołali wspiąć się do czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej imprezy. Zostali sklasyfikowani odpowiednio na ósmym i dziesiątym miejscu. Norweg do tej pory mógł pochwalić się dziewiątym miejscem na Rajdzie Szwecji 2019. Estończyk najlepszy wynik przed minionym weekendem uzyskał na Rajdzie Estonii 2020, gdzie był dwunasty.
Elfyn Evans zatrzymał swój licznik rajdów z punktami na 22, co daje mu czwarty rezultat w historii. Jednego rajdu zabrakło mu do wyrównania wyniku Madsa Ostberga, a dwóch do rezultatu Sebastiena Ogiera. Rekordzistą jest Sebastien Loeb, który od Rajdu Polski 2009 do Rajdu Australii 2011 punktował w 28 startach.
Toyota pnie się w tabelach
Zwycięstwo Kallego Rovanpery było także 70 triumfem Toyoty w mistrzostwach świata. Japońska marka jest czwarta w klasyfikacji wszech czasów i tylko trzech zwycięstw brakuje jej do wyrównania wyniku Lancii. Znajdujący się na czele tabeli Citroen jako jedyny wygrał ponad sto imprez, a dokładniej 102. Dodatkowo dwie załogi na podium sprawiły, że licznik Toyoty w tej kwestii wskoczył na liczbę 206, 51 mniej niż drugi Citroen. Hyundai dzięki wynikowi Thierry’ego Neuville’a cieszy się z 85 podium. To ósmy wynik w historii.
Dzięki podium Toyota przedłużyła serię rajdów z załogą w czołowej trójce do 23 startów. To czwarty najlepszy wynik w historii. 24 razy z rzędu na podium oglądaliśmy załogi Forda, a 25 razy duety Citroena. Francuska marka jest również na czele klasyfikacji wszech czasów. Od Rajdu Meksyku 2008 do Rajdu Wielkiej Brytanii 2010 pojawiała się na podium 38 razy. Ford do 270 przedłużył serię imprez z punktami. Hyundai wydłużył swoją passę do 98 startów, a Toyota do 60.
Polskie liczby
W Rajdzie Szwecji wystartował także Michał Sołowow, którego pilotował Maciej Baran. Dla kierowcy był to dwudziesty występ w mistrzostwach świata. Szesnaste miejsce wywalczone na zaśnieżonych oesach jest trzecim rezultatem w karierze. Sołowow lepiej spisał się tylko na Rajdzie Szwecji 2013, gdzie za kierownicą Peugeota 207 S2000 był dwunasty. W tym samym roku na Rajdzie Wielkiej Brytanii za kierownicą Forda Fiesty WRC był czternasty. Dla Macieja Barana był to dwudziesty siódmy występ w mistrzostwach świata.
Najlepszym polskim wynikiem w Szwecji pozostaje wspomniane dwunaste miejsce Sołowowa i Barana z 2013 roku. Wcześniej jednak taki sam wynik osiągnęli Tomasz Kuchar i Maciej Szczepaniak. Wywalczyli go w 2002 roku korzystając z Toyoty Corolli WRC.