Pierwsze plany na budowę dużego obiektu sportowego na Górnym Śląsku to 1939 rok. W latach międzywojennych za projekt odpowiedzialny był prezydent Katowic, Adam Kocur. Z różnych względów, głównie II wojny światowej, wszystkie plany porzucono, a ostateczna decyzja o budowie Stadionu Śląskiego zapadła w 1950 roku. Obiekt gotowy był latem 1956 roku, a na inaugurację Polska przegrała 0:2 w meczu z NRD.
Co ciekawe, pierwsze zwycięstwo na Śląskim nadeszło rok później, w drugim oficjalnym meczu. Kiedy na trybunach zasiadało około 100 000 kibiców Polacy pokonali ZSRR 2:1. Pierwsze motorsportowe emocje na Śląskim to rok 1972. Wtedy to murawę boiska okalał już pełnowymiarowy tor żużlowy. W Kotle Czarownic odbywały się wszystkie najważniejsze wydarzenia w tej dyscyplinie – indywidualne, parowe oraz drużynowe mistrzostwa świata a także Grand Prix Europy. W tamtym okresie Stadion Śląski był największym obiektem żużlowym na świecie.
Ostatnio Stadion Śląski przez długi czas przechodził niezbędne przebudowy. Remont trwał aż 8 lat, od 2009 do 2017 roku. Otwarcie nowego stadionu nastąpiło dokładnie 1 października ubiegłego roku. Jedną z pierwszych imprez na przebudowanym obiekcie była właśnie pierwsza edycja Rajdu Śląska, bowiem zawodnicy gościli tam już w dniach 13-15 października. Trzeba przyznać, że fotografie z wewnątrz stadionu oraz z parku serwisowego zlokalizowanego na błoniach wyglądały kapitalnie. Już nie możemy się doczekać, aż rajdówki pojawią się w Kotle po raz kolejny. Zobaczymy je tam już w nadchodzący piątek!