906 koni mechanicznych w pickupie. Lepiej zapnijcie pasy, co za bestia! [ZDJĘCIA]

W sierpniu zadebiutuje Nikola Badger. Będzie to pickup zasilany alternatywnymi źródłami energii – hybryda elektryczno-wodorowa. Wszystko wskazuje na to, że Tesla, Hummer i Rivian mają nowego rywala.

906 koni mechanicznych w pickupie. Lepiej zapnijcie pasy, co za bestia! [ZDJĘCIA]
Podaj dalej

Niesamowita hybryda amerykańskiej Nikoli ma pojawić się już w sierpniu. Połączenie napędów ma sprawić, że Badger będzie dysponował mocą 906 koni mechanicznych i 1230 Nm momentu obrotowego.

Według zapowiedzi takie połączenie ma zapewnić osiągnięcie 100 km/h w czasie 2,9 sekundy. Oznacza to, że Badger może być pod tym względem solidnym konkurentem dla Tesli Cybertruck. Oczywiście pod warunkiem, że samochody trafią do produkcji.

Nikola chce, aby jej samochody były wodorowe, natomiast liczba stacji tankowania wodoru jest bardzo ograniczona, nawet w USA. Hybryda z silnikiem elektrycznym jest zatem rozsądna. Na obu silnikach zasięg ma wynosić 300 mil, co łącznie daje 600 mil, czyli 960 kilometrów.

Wszystko to brzmi bardzo pięknie, natomiast podobnych projektów w ostatnich latach były dziesiątki. Na razie mamy wyłącznie wizualizację i słowa producenta. Na dalsze „emocje” związane z projektem przyjdzie nam jeszcze zaczekać. Przynajmniej do sierpnia.

Przeczytaj również