90 załóg w Rzeszowie

90 załóg w Rzeszowie

Podaj dalej

Organizatorzy 25. Rajdu Rzeszowskiego opublikowali listę zgłoszeń, na której znalazło się 90 załóg. 

Przechwytywanie

Kibice zgromadzeni w Rzeszowie już za niecałe dwa tygodnie będą mogli podziwiać rywalizację na odcinkach specjalnych podczas 7. rundy Rajdowych Mistrzostw Europy i 3. rundy Castrol Inter Cars RSMP.

Listę zgłoszeń otwierają Bryan Bouffier i Xavier Panseri – francuski duet zasiądzie za kierownicą Citroena DS3 R5. Z dwójką w Rajdzie Rzeszowskim pojadą Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran, którzy z pewnością będą starać się o to, by Bouffier nie powtórzył swojego sukcesu sprzed roku.

Francuz jest zdecydowanym rekordzistą Rajdu Rzeszowskiego, bowiem wygrywał tu aż czterokrotnie (2015, 2011, 2010, 2007). Za nim w tej klasyfikacji z dwoma zwycięstwami na koncie plasują się Grzegorz Grzyb, Kajetan Kajetanowicz i Michał Sołowow.

Numer trzeci na swoją Skodę Fabię R5 naklei siódmy w punktacji sezonu mistrzostw Europy Raul Jeets. Jako czwarta załoga rozstawieni zostali Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot, a z piątką pojadą David Botka i Peter Szeles (Citroen DS3 R5).

Ubiegłoroczny zdobywca drugiego miejsca, Łukasz Habaj otrzymał numer szósty. Na liście zgłoszeń widnieją również Tomasz Kasperczyk/Damian Syty (Fiesta R5), Janos Puskadi/Barnabas Godor (Fabia R5), Antonin Tlustak/Ladislav Kucera (Fabia R5) i Grzegorz Grzyb/Robert Hundla (Fiesta R5).

W ERC 2 na pierwszym miejscu znalazł się oczywiście duet Wojciech Chuchała/Daniel Dymurski, którzy będą w ten weekend chcieli powiększyć swoje prowadzenie w punktacji, walcząc o zwycięstwo z Tiborem Erdim Jr w Mitsubishi Lancerze Evo X.

W ERC 3 zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa będą Murat Bostanci/Onur Vatansever i Nikolay Gryazin/Yaroslav Fedorov. Biało-czerwonych flag w ośkach bronić będą Tomasz Gryc pilotowany przez Michała Kuśnierza.

Na liście zgłoszeń do 3. rundy Castrol Inter Cars RSMP znaleźli się także Filip Nivette/Kamil Heller (Fabia R5), Jakub Brzeziński/Jakub Gerber (Fiesta R5) oraz Zbigniew Gabryś/Artur Natkaniec, wracający do Fiesty R5.

W klasie Open N zobaczymy Macieja Rzeźnika, Artura Banasiewicza, Damiana Łatę, Dariusza Krupę, Mariusza Steca, Tomasza Szupryczyńskiego, Mariusza Zapałę, Marcina Słobodziana, Łukasza Kotarbę i Huberta Maja.

Klasę Open 2WD otwiera Andrzej Borkowski, który rywalizować będzie z Markiem Sąsiadkiem, Robertem Halickim, Szymonem Rusinem i Jankiem Chmielewskim.

 

-> Pełna lista zgłoszeń. <-

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News