9-letni Gładysz debiutuje w WSK!

9-letni Gładysz debiutuje w WSK!

9-letni Gładysz debiutuje w WSK!

Podaj dalej

W ten weekend na włoskim torze Adria rozpoczął się cykl WSK Champions Cup, w którym oczywiście nie zabrakło polskich zawodników. Biało-czerwonych barw we Włoszech broni ponad aż kilkunastu kartingowców, a najmłodszy z nich, Maciej Gładysz, ma zaledwie 9 lat.

Syn znanego z torów wyścigowych Adama Gładysza nabiera wiatru w plecy, a jego kariera z roku na rok przyspiesza. Choć – jak mówi doświadczony tata – ten rok będzie służył głównie do zbierania doświadczenia, cała wyścigowa familia z Tarnowa nie może doczekać się nadchodzących wyzwań.

W ten weekend zespół Parolin Poland by WTR bierze udział w rywalizacji w największej serii kartingowej na świecie – WSK.

Pierwsze testy Maciej Gładysz miał zaledwie kilka dni temu: Dwudniowe oficjalne testy serii WSK za mną. Jestem bardzo zadowolony. Szybko zaprzyjaźniłem się z nową ramą Parolin, która jest rewelacyjnym podwoziem – mówił 9-latek.

Dziękuję zespołowi Parolin Poland by WTR za profesjonalną obsługę. Czasy, jakie uzyskiwałem, napawają optymizmem przed zbliżającą się WSK Champions!

Wczoraj nastąpiło oficjalne rozpoczęcie WSK Champions Cup, na które zjechało się ponad 220 kierowców z 38 krajów i 4 kontynentów.

Lepszego startu w nowym sezonie mogliśmy sobie wymarzyć – cieszył się Maciej Gładysz.

Pierwsza czasówka startuje już dziś o godzinie 15:10, natomiast o 17:20 rozpocznie się pierwszy Heat Mini.

Zapraszamy do śledzenia wszystkich polskich zawodników startujących w ten weekend na torze we włoskiej Adrii – wyniki live: KLIK

Tagi: karting, Gładysz, WSK, Parolin

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News