81 samochodów w Rydze

81 samochodów w Rydze

Podaj dalej

Rallycrossowe Mistrzostwa Świata już w najbliższy weekend zawitają nad Bałtyk, a cykl WorldRX po raz drugi w historii wystartuje na Łotwie w dniach 15-17 września.

Na liście zgłoszeń znalazło się 81 samochodów, w tym 51 w kategorii Supercar (21 – WorldRX, 30 – EuroRX). Oprócz tego na torze w Rydze zmierzy się 30 samochodów Super1600.

Najbliższy weekend będzie także zakończeniem sezonu 2016 w Rallycrossowych Mistrzostwach Europy dla aut Supercar i S1600.

Z matematycznego punktu widzenia Johan Kristoffersson może sięgnąć po mistrzowski tytuł już w Rydze, na dwie rundy przed końcem sezonu. Obecnie jego przewaga nad zespołowym kolegą wynosi 46 punktów i jeśli chce założyć mistrzowską koronę już w ten weekend, będzie musiał powiększyć je do 61 oczek.

Tor w Łotwie został bardzo gorąco przywitany przez wszystkich zawodników, którzy komentowali, że jazda po nim sprawia ogromną przyjemność nawet w deszczu. Mattias Ekstrom przyznał przed rozpoczęciem rundy, że spróbuje nadrobić stratę do rywali:Testowałem już w tym roku w Rydze, więc spróbujemy zmniejszyć stratę. We Francji zrobiliśmy krok w dobrym kierunku, a tutaj będę celował w najwyższe lokaty.

Na dobry wynik liczy także Andreas Bakkerud, który rok temu pokazał, że tor w Rydze odpowiada jemu stylowi jazdy. Norweg reprezentujący barwy Ford Performance zakończył ubiegłoroczne zmagania na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej i w tym roku z całą pewnością będzie chciał powtórzyć, o ile nie poprawić, ten rezultat.

Tagi: WorldRX, Ford, Audi, Ryga

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News