Dacia Duster Elf Cup coraz bliżej!

Dacia Duster Elf Cup coraz bliżej!

Podaj dalej

Pierwsze zespoły, które wystartują w Dacia Duster Elf Cup 2017 odebrały już swoje samochody i szykują się do inauguracji pucharu podczas kwietniowego Baja Drawsko.

fot. Dacia Duster Elf Cup

Uroczyste wydania aut odbyły się w salonach Dacii w Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi i Koszalinie. W najbliższych dniach po swoje auta zgłoszą się kolejni zawodnicy. Osoby, które zgłosiły swój udział w Pucharze, to zespoły amatorów – bez licencji kierowców sportowych, ale większość z doświadczeniem w rajdach lub wyprawach 4×4. Wśród zgłoszonych jest na razie osiem zespołów, w tym dwa poprowadzą kobiety.

– Osoby, które zgłosiły się do udziału w Dacia Duster Elf Cup 2017 mają różny poziom doświadczenia, natomiast na pewno łączy je pasja do rajdów terenowych. Większość brała już udział w innych tego typu wydarzeniach. Wśród zgłoszonych zespołów mamy też małżeństwo z Bydgoszczy. Z całej puli zostały nam jeszcze dwa samochody z pakietem sportowym–mówi Andrzej Gemra, Zastępca Dyrektora Renault ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów.

Puchar, którego ambasadorem jest Krzysztof Hołowczyc będzie rozgrywanych w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. W sezonie 2017 zawodnicy pojawią się na starcie w identycznie przygotowanych samochodach Dacia Duster. Nagrodą główną jest Dacia Duster z napędem 4×4. Zwycięzcy poszczególnych rund otrzymają nagrody pieniężne.

Zawodnicy zainteresowani udziałem w Dacia Duster Elf Cup mogą zgłaszać się do kwietnia br. za pośrednictwem strony internetowej daciadustercup.pl.

Dacia Duster Elf Cup
Dacia Duster Elf Cup

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News