Zbroja najlepszy w Wiśle

Podczas 62. Rajdu Wisły bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Zbroja, który pilotowany przez Piotra Walczaka wygrał 6 z 7 odcinków specjalnych. Drugi w klasyfikacji generalnej był duet Tomasz Sztwiertnia/Krzysztof Pietruszka ze stratą 17,8 s do lidera. Rajd na trzeciej pozycji natomiast zakończyła załoga Piotr Baran/Michał Paciej ze stratą blisko 40 sekund.

13418418_518880031630925_1190838582088245216_o

Załoga Szymon Cieślak/Bartosz Sajdak najszybciej pokonała czwartą próbę Rajdu Wisły, 7-kilometrowy odcinek Kotelnica 2. Tuż za nimi, z sekundową stratą na metę dotarł Tomasz Sztwiertnia. Trzeci czas wykręcił Piotr Baran, który do zwycięzcy stracił 2,7 sekundy. Niespodziewanie jedenasty czas uzyskał dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej, Tomasz Zbroja (+10,8s), który stracił prowadzenie na rzecz Szymona Cieślaka. Czwarty był Kamil Bolek (+4,3s), piaty Szymon Żarłok (+6,1 s), a szósty pilotowany przez Mateusza Martynka, Robert Wanicki (+8,8s).

Piąty przejazd to powrót na pierwsze miejsce lidera. Tomasz Zbroja po nieudanym czwartym oesie zameldował się na mecie jako pierwszy. Drugi Szymon Żarłok stracił do niego 6,2 sekundy. Trzeci czas uzyskał zasiadający za kierownicą Citroena Saxo VTS, Tomasz Sztwiertnia (+9,1). Tuż za podium był duet Tomasz Marek/Wojciech Kolaczek (+10,7s). Piąty rezultat osiągnął Piotr Baran (+13,1s), a szósty Michał Rózycki (+13,4s).

Szóstą próbę 62. Rajdu Wisły wygrał Szymon Cieślak. Kierowca Hondy Civic wyprzedził o 0,1 s Tomasza Zbroję i o 4 sekundy Piotra Barana. Czwarty był Tomasz Sztwiertnia (+6,5s), piąty Michał Różycki (+6,6s), a szósty Szymon Żarłok (+6,7s). Przed ostatnim odcinkiem w klasyfikacji generalnej na prowadzeniu Tomasz Zbroja. Drugi jest Tomasz Sztwiertnia (+15s), a trzeci Szymon Cieślak (+29s).

Zmagania w Rajdzie Wisły zakończył przejazd przez najkrótszą próbę rajdu liczącą 4,28 kilometra. Siódmy odcinek, jakim była Kubalonka najszybciej przejechał ponownie Tomasz Zbroja. Drugi czas wykręcił Piotr Baran (+1,7s). Trzeci był duet Robert Wanicki/Mateusz Martynek (+2,6s). Kolejne pozycje zajęli: Tomasz Sztwiertnia (+2,8s), Kamil Bolek (+2,8s), Mariusz Preś (+3,7), Maciej Sordyl (+4,2s).

W GOŚĆ 4WD najlepszy był Marcin Słobodzian, który wspólnie z Jakubem Wróblem pokonał o 43,9 sekundy Tomasza Kwiędacza i Daniela Dymurskiego. W GOŚĆ 2WD liderem klasyfikacji generalnej został Marek Sąsiadek, wyprzedzając o 1:13.7 s załogę Skucha-Cienciała/Roik. Na ostatnim stopniu podium stanął Patryk Łączka.