68 zgłoszeń na Rajd Niemiec

68 zgłoszeń na Rajd Niemiec

Podaj dalej

Emocje po 67. Neste Rajdzie Finlandii jeszcze nie opadły a niektórzy myślami już przenoszą się na 35. ADAC Rajd Niemiec. Na opublikowanej przez organizatora liście zgłoszeń widnieje 68 załóg, na czele z Sebastienem Ogierem i nowym współliderem mistrzostw świata Thierry’m Neuville’m.

Zarówno M-Sport, jak i Hyundai nie zmieniają od początku sezonu swoich składów. Ten pierwszy reprezentować będą Sebastien Ogier, Ott Tanak i Elfyn Evans, drugi Hayden Paddon, Thierry Neuville i Dani Sordo. Toyota również nic nie zmienia i wystawia Jariego-Matti Latvalę, Juho Hanninena oraz niespodziewanego zwycięzcę Rajdu Finlandii Esapekkę Lappiego. Zmienia za to jak zwykle Citroen, w którym tym razem zobaczymy Krisa Meeka, Craiga Breena oraz Andreasa Mikkelsena. Stawkę samochodów WRC nowej generacji uzupełnia reprezentant gospodarzy – Armin Kremer.

Niesamowita walka zapowiada się w klasie WRC 2, gdzie zobaczymy aż 19 samochodów R5. Listę otwiera Pontus Tidemand, jednak wydaje się, że główni faworyci do zwycięstwa znajdują się tuż za nim. Z numerem 32 na trasę ruszy Teemu Suninen, który był absolutnym objawieniem dwóch poprzednich rund WRC. Całkiem możliwe, że dzięki doświadczeniu z Forda Fiesty WRC ’17 Suninen będzie w Niemczech nie do zatrzymania. Drugą serwisowaną przez M-Sport Fiestą R5 pojedzie Eric Camilli. To jeszcze nie wszystko! Kolejnymi zawodnikami na liście są piekielnie szybki na asfaltach Jan Kopecky i stały uczestnik mistrzostw Mads Ostberg! Szykuje się niesamowita walka o zwycięstwo. W WRC 2 pojadą też jedyni reprezentanci Polski – Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur podróżować będą Peugeotem 208 T16.

W WRC 3 bez nowości. O zwycięstwo powalczą m.in. Raphael Astier, Enrico Brazzoli, Nil Solans, Nicolas Ciamin, Terry Folb, czy Julius Tannert.

35. ADAC Rajd Niemiec rozpocznie się w już w czwartek, 17 sierpnia od odcinka super specjalnego Saarbrucken 1. Organizator przygotował dla zawodników 21 prób o łącznej długości ponad 309 km.

Tagi: WRC Rajd Niemiec

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News