Kaczmarski ponownie z Lotto

Kaczmarski ponownie z Lotto

Podaj dalej

Począwszy od rozpoczynających się w najbliższy weekend w Barcelonie zawodów Mistrzostw Europy FIA Rallycross oficjalnym partnerem Martina Kaczmarskiego będzie Lotto.

W barwach Lotto Kaczmarski występował przez ostatnie cztery sezony. Osiągał sukcesy na Dakarze, w Pucharze Świata FIA Cross Country, stawiał pierwsze kroki w rallycrossie. Dziś polski kierowca otwiera nowy rozdział współpracy. – Po zakończeniu dotychczasowej współpracy z Lotto w ramach systemu uczeń-mistrz zdecydowaliśmy się na zupełnie nowy, niezależny projekt. Cieszę się, że Totalizator Sportowy jest zadowolony z naszych wspólnych osiągnięć, bo w końcu nowy kontrakt jest tego najlepszym dowodem. Mam ambitne plany co do rozwoju w rallycrossie, a Lotto bardzo przychylnie patrzy na tę dyscyplinę. Rallycross popularnością podbija kolejne kraje i przyciąga światowej klasy kierowców wyjaśnia Martin Kaczmarski.

kaczmarski7_resize

Zawody w Barcelonie, odbywające się w dniach 17-18 września na zmodyfikowanym na tę okazję słynnym torze F1 Circuit de Barcelona – Catalunya są czwartymi w sezonie Mistrzostw Europy FIA Rallycross. Organizatorzy zawodów przygotowali specjalny tor o długości 1133 m, w 60 procentach asfaltowy, w 40 procentach szutrowy. W sobotę odbędą się trening i trzy serie kwalifikacji. Na niedzielę zaplanowano czwartą serię kwalifikacji, półfinały oraz finał. W ten weekend rallycrossowcy wyjątkowo będą się ścigać w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara.

martin-belgia_resize

-Tor w Barcelonie ma bardzo szybkie sekcje, ale z drugiej strony różnice w przyczepności w poszczególnych jego fragmentach są bardzo duże. To sprawia, że my kierowcy mamy trochę więcej pracy, ale dla widzów całość jest jeszcze bardziej widowiskowa i można liczyć sporo nagłych zwrotów akcji w każdym wyścigu. Sezon mamy całkiem udany, dlatego mocno liczę na to, że uda się utrzymać formę i dalej wspinać w klasyfikacji. Tym bardziej, że na kolejny rok szykujemy sporą niespodziankę – dodaje Kaczmarski.

W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy prowadzi obecnie Kevin Hansen, przed Tordem Linnerudem oraz Jeromem Grosset-Janinem. Martin Kaczmarski, na 29. startujących w cyklu kierowców, zajmuje obecnie 12. pozycję. Relację z zawodów w Barcelonie będzie można obejrzeć w TVP1 we wtorek, 20 września o 20:10 oraz w Polsacie Sport Extra.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News