65 zgłoszeń w Korczynie

65 zgłoszeń w Korczynie

Podaj dalej

W dniach 23-25 września do Korczyna koło Krosna zawita 65 kierowców w tym 11 Słowaków, którzy rywalizować będą w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Słowacji. Wyścig odbędzie się na 4540 metrowej trasie, która na długości 1,5 km zyskała nową asfaltową nawierzchnię.

wyscig-gorski

Na podkarpaciu zobaczymy 20 aut cztero-napędowych w grupach E, A i N.  Bój o mistrzostwo rozegra się między Igorem Drotarem a Waldemarem Kluzą. W grupie E pojedzie także Andrzej Szepieniec, mający duże szanse na wicemistrzostwo Polski. W finałowych rundach udziału nie weźmie Dubai. Dwukrotnego Mistrz Polski zajmującego dotychczas 3. miejsce z rywalizacji wykluczyło zerwanie mięśnia.

W grupie A+2000 Grzegorz Kozioł i Piotr Ostrowski walczyć będą ze Słowakami – Janem Liptakiem oraz Petrem Kacvinskym. W grupie historycznej pojedzie 7 zawodników: Jerzy Nowakowski (BMW 2002i), Arek Siewierski (Ford Escort RS), Angelo Gilii (Fiat 126p), Łukasz Migała (Zastava), Wojtek Myszkier (Golf2) oraz Marek Więcek i Paweł Rzadkosz (BMW 318is).

W klasie N-2000 wystąpi czterech Polaków: Krzysztof Szchenk, Bartek Bąk, Radek Ćwięczek i Robert Mazurkiewicz oraz Słowak Peter Kacvinsky. Natomiast w klasie A-2000 o tytuł walczyć będą: Magda Wilki, Marcin Wilusz, Konrad Biela i Marcin Wrona. W klasie E0 także pojedzie pięciu kierowców. Najliczniejszą grupę stanowi A/PL. W niej kibice zobaczą czternastu zawodników.

Pierwsze przejazdy treningowe rozpoczną się w sobotę o godzinie 9:00. Wyścigi zaplanowano na godzinę 14:00 i 16:00. Podobny rozkład jazdy czeka nas w niedzielę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News