65 zgłoszeń na Rajd Portugalii

65 zgłoszeń na Rajd Portugalii

Podaj dalej

Kolejną rundą w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata będzie 51. Vodafone Rally de Portugal. Poznaliśmy już listę zgłoszeń do tej imprezy. Widnieje na niej 65 załóg, w tym 14 samochodów klasy WRC.

Listę otwierają tradycyjnie zawodnicy M-Sportu. Z #1 wystartuje Sebastien Ogier, z #2 Ott Tanak, a #3 przypadła fantastycznie spisującemu się na Rajdzie Argentyny Elfynowi Evansowi. Kolejne trzy zgłoszenia to Hyundai Motorsport – Hayden Paddon, Thierry Neuville i Dani Sordo.

W przeciwieństwie do argentyńskiego klasyka, w Portugalii również Citroen i Toyota wystawią trzy samochody. Do Krisa Meeka i Craiga Breena we francuskiej ekipie dołączy Stephane Lefebvre, zaś grono fińskich zawodników Toyoty obok Jariego-Matti Latvali i Juho Hanninena uzupełni Espapekka Lappi. Pozostałymi zawodnikami, którzy zasiądą za kierownicą samochodów WRC nowej generacji są Mads Ostberg i Khalid Al-Qassimi.

Ciekawa walka zapowiada się również w klasie WRC Trophy, gdzie zobaczymy 3 zawodników. Fordem Fiestą RS wystartuje Martin Prokop, Mini poprowadzi Valeriy Gorban, zaś za kierownicą Citroena DS3 zasiądzie Jean-Michel Raoux.

Po raz kolejny nie zawodzi klasa WRC 2. Pod barwami fabrycznego teamu Skody wystartują Andreas Mikkelsen i Pontus Tidemand, zaś dumy M-Sportu bronić będą Eric Camilli i Teemu Suninen. Czy to koniec listy faworytów? Absolutnie nie – do tego grona należy zaliczyć jeszcze takich zawodników jak Emil Bergkvist, czy Yohan Rossel. Wśród zgłoszeń w tej klasie nie zabrakło też takich zawodników, jak Benito Guerra, Pedro Heller, Simone Tempestini, Quentin Gilbert, Hiroki Arai, Max Vatanen, Yoann Bonato, Fabio Andolfi, czy też dwóch reprezentantów Polski – Łukasz Pieniążek oraz Hubert Ptaszek.

W WRC 3 głównym faworytem do zwycięstwa jest Jakub ,,Colin” Brzeziński, który wystartuje Citroenem DS3 R3T Max. Zawodnikami, którzy postarają się utrudnić to zadanie Polakowi będą m.in. Raphael Astier, Nil Solans, czy też Nicolas Ciamin.

Rajd rozpocznie się w czwartek 18 maja o godzinie 19:03. Wtedy też wystartuje odcinek super specjalny Lousada.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News