60. załóg na Świdnickim

60. załóg na Świdnickim

Podaj dalej

Organizatorzy 1. rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski opublikowali listę zgłoszeń, na której znajduje się aż 60 załóg, z czego 5 zgłoszonych jest w klasie 2.

fot. rajdkrause.pl
fot. rajdkrause.pl

Listę zgłoszeń 44. Rajdu Świdnickiego otwiera obecny mistrz Polski Łukasz Habaj, który przystąpi w weekend 15-17 kwietnia do obrony swojego tytułu. Z drugim numerem na starcie pojawi się załoga Grzegorz Grzyb/Robert Hundla, która prowadzi obecnie w klasyfikacji generalnej mistrzostw Słowacji.

Do trzeciej Fiesty R5 wsiądzie Jakub Brzeziński, który po wypadku na Arłamowie spędził całą zimową przerwę praktycznie nie wysiadając z auta. Na trasy mistrzostw Polski powróci również Filip Nivette, na którego prawym fotelu znów zobaczymy Kamila Hellera. Ostatnie zgłoszenie Fiesty R5 napłynęło od załogi Kołtun/Pleskot, która rozpoczęła sezon startem w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, stanowiącym 1. rundę mistrzostw Europy.

Klasę Open N otwierają Mariusz Stec i Bartłomiej Jakubowski, którzy zasiądą za kierownicą słynnego Proto. Lancerami pojadą załogi Kotarba/Wilk, Topolewski/Jaros i Dariusz Krupa, z kolei w Subaru będziemy mogli podziwiać Artura Banasiewicza i Pawła Drahana.

Bardzo mocno obsadzona jest także klasa Open 2WD, w której za kierownicą BMW będziemy mogli podziwiać Janka Chmielewskiego i Grzegorza Dachowskiego. W samochodach z Bawarii zasiądą także Andrzej Borkowski i Szymon Rusin.

W klasie 3. napłynęły trzy zgłoszenia – w Renault Clio zobaczymy Grzegorza Musza oraz Dariusza Biedrzyńskiego, z kolei za kierownicą Peugeota 207 zasiądzie Marek Temple. Aż 11 załóg ścigać się będzie o zwycięstwo w klasie 4. z Dariuszem Polońskim i Grzegorzem Doboszem na czele. Do reszty stawki dołączyli także Zbigniew Gabryś, Tomasz Gryc, Michał Uliarczyk, Piotr Cierzniewski, Grzegorz Dul, Maciej Jodłowski, Marek Bugajski, Łukasz Lewandowski, Balbina Gryczyńska i Dariusz Lamot.

W klasie 4F zdominowanej przez Forda Fiestę będziemy mogli podziwiać dziewięć załóg, w 4N należącej do Hondy Civic Type-R dwie, a w HR3, HR4, HR5 i HR+30 osiem.

PEŁNA LISTA ZGŁOSZEŃ

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News