5 fabrycznych samochodów WRC i nowy Ford Fiesta R5 w rajdzie o pietruszkę. Wszystko na żywo w WRC+

5 fabrycznych samochodów WRC i nowy Ford Fiesta R5 w rajdzie o pietruszkę. Wszystko na żywo w WRC+

44 interakcje
65053675_10156925746474892_4078446114729099264_o

Podaj dalej

Pomimo tego, że Estonia nie ma szans na pojawienie się w Rajdowych Mistrzostwach Świata, tegoroczny Shell Helix Rally Estonia będzie ociekał WRC bardziej niż kiedykolwiek.

Organizatorzy mogą pochwalić się zgłoszeniami 5 nowych samochodów WRC. Citroen wystawi C3 WRC dla Esakekki Lappiego. M-Sport Ford World Rally Team po raz pierwszy pojawi się na estońskich szutrach. Dla Elfyna Evansa przewdziano Forda Fiestę WRC, a dla Teemu Suninena świeżo homologowanego Forda Fiestę R5.

Hyundai Motorsport przewidział i20 Coupe WRC dla Andreasa Mikkelsena, a wczoraj dowiedzieliśmy się o wystawieniu kolejnego egzemplarza dla Craiga Breena. Będzie oczywiście także Toyota Yaris WRC dla bohatera narodowego i ubiegłorocznego zwycięzcy, Otta Tanaka. Ze względu na to, że impreza jest łączoną rundę mistrzostw Łotwy i Estonii należy oczekiwać także Olivera Solberga w Volkswagenie Polo R5.

Impreza z bazą w Otepaa jest oficjalnym rajdem promocyjnym WRC. Dzięki temu do Estonii zawitają nie tylko wszystkie zespoły fabryczne, ale także cała medialna machina do transmisji na żywo. Rally Estonia będzie zatem pokazywana w usłudze WRC+ All Live jak typowa runda światowego czempionatu. To wielki sukces, na który pracowali organizatorzy pod batutą Urmo Aavy oraz Ariego Vatanena (mistrz WRC 1981), który jest szefem estońskiego związku motorowego. Najbardziej efektowne akcje z ubiegłorocznej edycji zobaczycie w materiale poniżej.

Rally Estonia 2018 | Najciekawsze momenty

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News