47 zgłoszeń na Dolnośląski

47 zgłoszeń na Dolnośląski

Podaj dalej

Już w dniach 7-9 września odbędzie się 51. Rajd Dolnośląski – 4. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na liście zgłoszeń znalazło się 47 załóg, na czele z Bryanem Bouffierem i liderem cyklu Filipem Nivette.

Z numerem 1. do dolnośląskiego klasyka przystąpią Bryan Bouffier i Gilbert Dini. W przeciwieństwie do Rajdu Rzeszowskiego, tym razem francuski duet wystartuje w Fordzie Fiesta Proto od Stec Rally Rent. Wielokrotny mistrz Polski reprezentować będzie klasę Open N, jednak startuje jako pierwszy ze względu na priorytet FIA. Z dwójką na trasę ruszą Filip Nivette z Kamilem Hellerem w Skodzie Fabii R5, #3 przypadła Zbigniewowi Gabrysiowi i Arturowi Natkańcowi w Fordzie Fiesta R5.

W klasie 2 o zwycięstwo walczyć będą jeszcze załogi Tomasz Kasperczyk/Damian Syty, Dominik Butvilas/Renatas Vaitkevicius oraz Marcin Gagacki/Marcin Bilski. W Open N z Bryanem Bouffierem postara się powalczyć kilku kierowców, np. Hubert Maj, Maciej Lubiak, Łukasz Kotarba, czy też reprezentanci Subaru Poland Rally Team – Mikołaj Marczyk i Marcin Słobodzian.

Większość zgłoszeń to tradycyjnie już ośka. Tam głównym faworytem do zwycięstwa będą Jan Chmielewski, Tomasz Gryc i Łukasz Byśkiniewicz. W klasie HR4 zobaczymy mistrza Śląska – Tomasza Sztwiertnię. Organizatorzy przygotowali dla zawodników 9 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 133 km.

Pełna lista zgłoszeń -> tutaj <-

Tagi: RSMP Rajd Dolnośląski

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News