39% Rajdu Dolnośląskiego to walka na Arenie Duszniki. Łącznie zawodnicy zrobią tam 12 pętli

39% Rajdu Dolnośląskiego to walka na Arenie Duszniki. Łącznie zawodnicy zrobią tam 12 pętli

Podaj dalej

Po swoim debiucie w ubiegłym roku, również tym razem w harmonogramie Rajdu Dolnośląskiego uwzględniono odcinek na Arenie Duszniki. Jak rywalizacja będzie przebiegała tam w tym roku?

Pierwszy raz oes Duszniki Arena przejechany będzie w sobotę, 19 maja o godzinie 16:00, a zmagania zostaną powtórzone przy zachodzącym słońcu, bo OS6 Duszniki Arena A ruszy o 21:00. W sobotę zawodnicy przejadą test w pierwszej konfiguracji i będzie miał długość 11,15 km. W niedzielę będzie już nieco inaczej.

Drugiego dnia test na Arenie Duszniki pokonywany będzie w konfiguracji B, co oznacza ni mniej ni więcej tyle, że zawodnicy pojadą go po prostu w drugą stronę. Oba przejazdy odbędą się w pierwszej niedzielnej pętli. Pierwszy wystartuje o godzinie 8:05, drugi o 11:55. Długoś testu w drugiej konfiguracji wynosi 12,12 km.

Wszystko to oznacza, że przejazdy przez Arenę Duszniki to łącznie 39% trasy wszystkich odcinków specjalnych. W regulaminie imprezy czytamy: – Obowiązujące procedury na OS 3/6 Duszniki Arena A oraz OS 7/9 Duszniki Arena B – Przejazd zaplanowanej trasy ww. odcinków specjalnych obejmował będzie przejazd trzech okrążeń zaplanowanej trasy, zgodnie z książką drogową. Oznacza to, że w trakcie całego rajdu zawodnicy przejadą po tej samej drodze aż 12 razy!

Zdjęcia: Marcin Kaliszka

Tagi: RSMP, Rajd Dolnośląski, Mistrzostwa Polski

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News