31 stycznia wchodzą nowe przepisy dla kierowców. Każdy zaoszczędzi 100 złotych, a nawet i dużo więcej

Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło, że nowe przepisy dla kierowców wchodzą w życie 31 stycznia tego roku. Właściciele samochodów mogą jednak odetchnąć z ulgą, bowiem zmiana co by nie było jest korzystna dla nich i ich portfela. Nadchodzą zmiany, które ułatwią wielu osobom chociażby zakup auta.

nowe przepisy dowod
Podaj dalej

Nowe przepisy przyjazne dla kierowców

kierowcy a tablice-rejestracyjne-indywidualne

Kupując samochód nowy nabywca nie będzie już musiał wymieniać tablic rejestracyjnych i ponosić za to płatności. Podobnie zresztą wygląda sytuacja z naklejką na szybę, co łącznie daje już niecałe 100 złotych oszczędności. Jest możliwość zachowania obecnego numeru rejestracyjnego, co wydaje się w pełni naturalną kolejnością.

Oczywiście trzeba spełnić pewne warunki, ale wydają się one banalnie proste do spełniania. Pojazd musi posiadać już polskie tablice rejestracyjne i muszą być one utrzymane w należytym stanie. Możliwość zachowania tablic rejestracyjnych nie będzie dotyczyła tylko tzw. czarnych tablic rejestracyjnych oraz białych z flagą PL.

Dla osób, które często kupują i sprzedają samochody to niewątpliwie duże ułatwienie. To także duża oszczędność, bowiem każdy samochód pozwala tak naprawdę zaoszczędzić 100 złotych. Oczywiście na życzenie danej osoby istnieje możliwość wymiany tablic, ale wiąże się to oczywiście z dodatkową płatnością. Mało kto będzie jednak do tego skłonny.

dowod_rejestracyjny

W życie wchodzą także inne zmiany

Kolejna zmiana to także zupełna nowość. W przypadku naprawy samochodu (np. po wypadku) wynikającej z uszkodzenia zasadniczych elementów nośnych konstrukcji będzie można wycofać pojazd z ruchu na okres od 3 do 12 miesięcy. Nie będzie można tego jednak zrobić ponownie nie wcześniej niż po upływie 3 lat od daty poprzedniego wycofania z ruchu.

diesel zakup auta

Przeczytaj również