Renault podało datę prezentacji nowego bolidu

Zespół Renault potwierdził datę prezentacji swojego przyszłorocznego bolidu. Francuska ekipa, która ponownie przystąpi do zmagań jako Renault F1 Team, zorganizuje prezentację w swojej siedzibie w fabryce Whiteways w Enstone.

Renault podało datę prezentacji nowego bolidu
Podaj dalej

Następca modelu R.S.18 ujrzy światło dzienne 12 lutego, na trzy dni przed Ferrari. Według zagranicznych serwisów, francuski zespół ma pokazać przyszłoroczny bolid wraz z nowym malowaniem. Prezentacja odbędzie się sześć dni przed testami w Barcelonie. W 2019 kierowcami Renault będą Nico Hulkenberg i Daniel Ricciardo, który odchodząc z Red Bulla, zastąpi Carlosa Sainza. Hiszpan przeniósł się do McLarena. Uroczyste odsłonięcie najnowszego bolidu będzie również pierwszym publicznym wystąpieniem Daniela Ricciardo w barwach Renault.

 

Francuski zespół wiąże duże nadzieje z nowym sezonem. Udało im się zakontraktować topowego kierowcę, który udowodnił, że potrafi wygrywać wyścigi oraz jeździć w świetnym stylu. Ekstrawertyczny Australijczyk z pewnością wniesie wiele dobrego do swojego teamu.

Renault tegoroczny sezon wyścigowy Formuły 1 zakończył na czwartej lokacie w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 122. punktów i stratą aż 297. oczek do poprzedzającego Red Bulla. Ekipa z Enstone do ostatniej rundy musiała potwierdzać swoje tempo czego przyczyną był zespół Haas, który w finalnym rozrachunku stracił zaledwie 29. punktów.

Żółto-czarna stajnia to trzeci zespół, który potwierdził prezentację swojego bolidu na 2019, po ekipie Racing Point i Ferrari, które pokażą swoje auta odpowiednio trzynastego i piętnastego lutego.

Przeczytaj również