134 zarzuty dla kierowcy autobusu z Raciborza

134 zarzuty dla kierowcy autobusu z Raciborza

Podaj dalej

Kuźniańscy kryminalni zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 134 zarzutów 62-letniemu kierowcy autobusu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Początek sprawy sięga września 2018 roku. Dzielnicowy z Kuźni Raciborskiej uniemożliwił wtedy dalszą jazdę pijanemu kierowcy autobusu, który wiózł dzieci. Badanie stanu trzeźwości 61-letniego wówczas mieszkańca powiatu gliwickiego wykazało ponad dwa promile alkoholu.

Nieodpowiedzialny mężczyzna wpadł w ręce Policji po informacji przekazanej przez zaniepokojonego świadka. Jak ustalili policjanci pijany kierowca stracił już wcześniej prawo jazdy i złamał prawo, nie stosując się do sądowych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów.

Kuźniańscy kryminalni przyjrzeli się bliżej mężczyźnie i ustalili, że w okresie od października 2017 roku do września 2018 roku, wbrew orzeczonemu zakazowi przez sąd prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, nie stosował się do posiadanego wyroku i prowadził autobus wożąc mieszkańców na trasie Rudy – Kuźnia Raciborska – Rudy. Łącznie postawiono mu 134 zarzuty. Podejrzany przyznał się do tych czynów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News