Dacie Duster Cup wysoko na otwarcie Baja Drawsko

W Drawsku Pomorskim wystartowały Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych i Rajdowy Puchar Polski Samochodów Terenowych w ramach, którego rozgrywany jest Dacia Duster Elf Cup 2018. Na starcie stanęło 28 samochodów w RPPST z czego 9 w DDEC. Po uroczystej ceremonii startowej uczestnicy wyruszyli na 20-kilometrowy odcinek Super Specjalny.Najlepszym wynikiem w DDEC 2018 popisali się Jan Kozioł i Piotr Greguła, którzy również zajęli 2. miejsce w grupie S2. Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba pochwalili się drugim miejscem w DDEC i trzecim czasem w grupie S2.Trzecia lokata przypadła Konradowi Sznajderowi i Tomaszowi Mroczkowi. Podczas Columna Medica Baja Drawsko swój debiut w Dacii Duster mieli Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak. Pierwszy odcinek ukończyli na 4. miejscu.

To był trudny, ale bardzo ciekawy początek – skomentował swój pierwszy start Dacią Duster Mariusz Pietrzycki. – Najpierw przejechałem skręt i musiałem cofać, a kawałek dalej źle zredukowałem bieg i zgasiłem samochód. Później było już dużo lepiej. Trasa bardzo szybka, pełna zdradliwych miejsc, ze sporą ilością hop, trudno zliczyć ile razy Duster był w powietrzu. Jestem ciekawy jak będzie jutro.

W RMPST najlepszy czas osiągnęli Mirosław Zapletal i Bartek Momot (12:23). W RPPST pierwsze miejsce na SS1 należało do Tomasza i Filipa Gołków. W sobotę rozegrane zostaną dwa odcinki specjalne, każdy o długości 140 kilometrów.