Dacie Duster Cup wysoko na otwarcie Baja Drawsko

Dacie Duster Cup wysoko na otwarcie Baja Drawsko

Dacie Duster Cup wysoko na otwarcie Baja Drawsko

Podaj dalej

W Drawsku Pomorskim wystartowały Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych i Rajdowy Puchar Polski Samochodów Terenowych w ramach, którego rozgrywany jest Dacia Duster Elf Cup 2018. Na starcie stanęło 28 samochodów w RPPST z czego 9 w DDEC. Po uroczystej ceremonii startowej uczestnicy wyruszyli na 20-kilometrowy odcinek Super Specjalny.Najlepszym wynikiem w DDEC 2018 popisali się Jan Kozioł i Piotr Greguła, którzy również zajęli 2. miejsce w grupie S2. Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba pochwalili się drugim miejscem w DDEC i trzecim czasem w grupie S2.Trzecia lokata przypadła Konradowi Sznajderowi i Tomaszowi Mroczkowi. Podczas Columna Medica Baja Drawsko swój debiut w Dacii Duster mieli Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak. Pierwszy odcinek ukończyli na 4. miejscu.

To był trudny, ale bardzo ciekawy początek – skomentował swój pierwszy start Dacią Duster Mariusz Pietrzycki. – Najpierw przejechałem skręt i musiałem cofać, a kawałek dalej źle zredukowałem bieg i zgasiłem samochód. Później było już dużo lepiej. Trasa bardzo szybka, pełna zdradliwych miejsc, ze sporą ilością hop, trudno zliczyć ile razy Duster był w powietrzu. Jestem ciekawy jak będzie jutro.

W RMPST najlepszy czas osiągnęli Mirosław Zapletal i Bartek Momot (12:23). W RPPST pierwsze miejsce na SS1 należało do Tomasza i Filipa Gołków. W sobotę rozegrane zostaną dwa odcinki specjalne, każdy o długości 140 kilometrów.

Wyniki OS1 Bucierz (klasa DDEC):
1. Jan Kozioł/ Piotr Greguła (15:51)
2. Krzysztof Wicentowicz/ Bartłomiej Boba (15:54)
3. Konrad Sznajder/ Tomasz Mroczek (15:57)
4. Mariusz Pietrzycki/ Kamil Nowak (16:36)
5. Wojciech Furman/ Michał Augustyniak (17:03)
6. Magdalena Zając/ Kazimierz Ruszel (17:03)
7. Dawid Urban/ Daniel Siatkowski (17:28)
8. Tadeusz Rzeżuchowski/ Wojciech Jermakow (18:12)
9. Patrycja Brochocka/ Roman Kiciński (18:18)

Tagi: Dacia Duster Cup, Baja Drawsko Pomorskie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News