Toyota rozpocznie prace nad Yarisem R5?

Toyota rozpocznie prace nad Yarisem R5?

Toyota rozpocznie prace nad Yarisem R5?

Podaj dalej

Tommi Makinen, wzorem innych zespołów fabrycznych występujących w Rajdowych Mistrzostwach Świata, chce zaoferować samochód klasy R5 dla klientów w przyszłości. Yaris R5 ma być dostępny od 2020 roku.

Brak Yarisa R5 okazał się być mocno odczuwalny w trakcie ostatniego Rajdu Szwecji, gdy junior zespołu – Takamoto Katsuta – wygrał pojedynek w klasie WRC2 prowadząc Fiestę R5.

Prędzej czy później chcemy wprowadzić do naszej oferty auto R5 – powiedział szef zespołu Tommi Makinen. W tej chwili pracujemy nad oceną tego projektu.

Makinen chciałby zlecić nową usługę sportową dla klientów zewnętrznemu wykonawcy, podobnie jak działa polski oddział M-Sportu.W Finlandii chcemy skoncentrować się na mistrzostwach świata. Działania związane z R5 chcemy prowadzić w Estonii – dodał 53-latek.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, możemy wystartować z projektem już na jesień, a od wiosny zacząć rozwijać auto R5 – mówi Makinen. Juho Hanninen sprawdziłby się w roli kierowcy testowego.

W kuluarach mówi się jednak o tym, że Takamoto Katsuta może nie doczekać się poprowadzenia Yarisa R5 w trakcie rywalizacji na odcinkach specjalnych. Jest wysoce prawdopodobne, że Japończyk już w przyszłym roku wskoczy do Yarisa WRC, co zbiegłoby się w czasie z powrotem do kalendarza Rajdu Japonii.

Tagi: WRC, rajdy, Toyota, Yaris R5

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News