1000 koni w E-Klasie

1000 koni w E-Klasie

Podaj dalej

Na pożegnanie poprzedniej generacji Mercedesa klasy E jedna z niemieckich firm tunerskich, Posaidon, postanowiła przygotować odpowiednią wersję modelu E63, która posiada ponad 1000 koni mechanicznych.

fot. Posaidon
fot. Posaidon

Pakiet o kryptonimie RS850+ kryje w sobie sporo radykalnych modyfikacji. Całość sprawia, że z podwójnie doładowanego V8 o pojemności 5,5 litra wydobywa się aż 1020 KM oraz 1400 Nm momentu obrotowego czyniąc samochód najszybszym w historii firmy. Taki zastrzyk mocy sprawia, że auto przyśpiesza do setki w 2,8 sekundy i osiąga maksymalnie 368 kilometrów na godzinę.

Oprócz poprawy paramentów silnika Posaidonowi nie umknęło także wnętrze, które zostało znacząco odchudzone. Pakiet aerodynamiczny został wykonany z włókna węglowego, a w środku zabrakło tylnej kanapy, która musiała zniknąć wraz ze swoimi zbędnymi kilogramami. Ponadto kierowca i jeden pasażer zasiądą w ultra lekkich fotelach pożyczonych z modelu C63 AMG Black Series.

Ciekawe jak Posaidon podejdzie do nowej klasy E, która jeździ już po ulicach. Jeszcze w tym roku ma też pojawić się wersja AMG. Mamy nadzieję, że kolejny ich projekt będzie równie spektakularny.

fot. Posaidon
fot. Posaidon
fot. Posaidon
fot. Posaidon

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News