10 Polaków w Dakarze

10 Polaków w Dakarze

Podaj dalej

Organizatorzy Rajdu Dakar oficjalnie zaprezentowali tegoroczną edycję ujawniając trasę oraz listę startową, na której znalazło się 10. zawodników z Polski.

fot. Orlen Team
fot. Orlen Team

W sumie w legendarnym rajdzie wystartuje 316 pojazdów – 146 motocykli, 83 samochody, 50 ciężarówek i 37 quadów. W ich kokpitach zobaczymy 491 zawodników z 59 państw. 10 z nich to Polacy, którzy ponownie powalczą o jak najlepsze pozycje na trasie Dakaru.

Na motocyklach z odcinkami będą mierzyć się Jakub Piątek, Adam Tomiczek, Maciej Berdysz oraz Paweł Stasiaczek. Quadami pojadą Rafał Sonik i Kamil Wiśniewski, natomiast do samochodów wskoczą Kuba Przygoński i Marek Dąbrowski, który nie podał jeszcze pilota, więc istnieje szansa, że lista Polaków w rajdzie się powiększy. Warto również dodać, że Sebastian Rozwadowski ponownie popilotuje Benediktasa Vanagasa w Toyocie Hilux, a Darek Rodewald znów powalczy wraz z Gerarde de Rooyem w klasyfikacji ciężarówek.

Zmagania rozpoczną się 2 stycznia w stolicy Paragwaju, Asunción, natomiast zakończą 12 dni później w Buenos Aires. Trasa poprowadzi przez Paragwaj, Argentynę i Boliwię, licząc 8818 km, z czego prawie połowa będzie stanowiła odcinki specjalne. W tym roku najdłuższym etapem będzie Oruro – La Paz, który mierzy aż 527 km.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News