Zwycięstwo Meeke'a może wprowadzić chaos

Zwycięstwo Meeke'a może wprowadzić chaos

Podaj dalej

Szef zespołu Volkswagena Jost Capito ostrzega cały rajdowy świat, że zwycięstwo Krisa Meeke’a w Rajdzie Portugalii może mieć zły wpływ na cały cykl Rajdowych Mistrzostw Świata.

fot. Citroen
fot. Citroen

Capito przyznaje, jeśli w kierowcy nie biorący udziału w pełnym cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata będą wygrywali kolejne rundy, może to wprowadzić spore zamieszanie wśród kibiców. Capito opiera swój pogląd na tym, iż Meeke skorzystał z dobrej pozycji startowej podczas dwóch pierwszych dni rywalizacji w Portugalii i wypracował sobie bezpieczną przewagę nad Sebastienem Ogierem.

Jeśli ktoś kalibru Krisa Meeke’a lub Sebastiena Loeba weźmie udział w trzech rajdach, oczywistym jest że umniejszy to osiągnięciom zawodników startujących cały sezon, bowiem ludzie nie będą wiedzieli dlaczego gość który prowadzi w całym cyklu nie mógł wygrać tej rundy – mówił Capito dla brytyjskiego Autosportu.

Pomyślą sobie: aha, nie jest prawdziwym mistrzem świata, ponieważ ktoś zupełnie inny wygrywa; ten gość, który wziął udział w trzech rajdach, to on powinien być mistrzem świata.

Capito ma więc nadzieję na przysłowiowe załatwienie dwóch pieczeni na jednym ogniu. W czwartek odbędzie się specjalne spotkanie Komisji WRC, na którym zasugeruje, że kierowcy nie biorący udziału w pełnym cyklu mistrzostw świata powinni startować z przodu stawki.

Wszyscy przyjeżdżamy do Portugalii i wszyscy wiedzą, że Kris wygra, jeśli nie popełni błędu. Nikt inny nie miał szansy na to zwycięstwo. To trzeci z rzędu rajd, gdzie Seb wie, że nie wygra od samego początku. Teraz jedziemy do Sardynii i znów sytuacja będzie ta sama, nie wygra, choćby nie wiem co zrobił.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News