Zwycięska passa Abartha 124 rally w rajdach nadal trwa

Zwycięska passa Abartha 124 rally w rajdach nadal trwa

Zwycięska passa Abartha 124 rally w rajdach nadal trwa

Podaj dalej

Po świetnym hat-tricku zdobytym podczas światowego Tour de Corse, który miał miejsce podczas weekendu 7-8 kwietnia, Abarth 124 rally zdobył kolejne trzy zwycięstwa w kategorii R-GT w Mistrzostwach we Włoszech, Hiszpanii i Szwajcarii.

W Rajdzie Sanremo młody włoski kierowca z Toskanii, Cristopher Lucchesi z pilotem rajdowym Massimiliano Bosi powtórzył zwycięstwo w kategorii R-GT zdobyte w Rajdzie Il Ciocco, otwierającym Mistrzostwa Włoch w sezonie 2018. Na trudnych i wymagających trasach włoskiego wyścigu odbywającego się w urokliwej Ligurii, wyprzedził kolegę z zespołu Bernini Rally, Alberto Mussę jadącego z Titty Lucchesim.

Christopher Lucchesi Jr (ITA) – Marco Pollicino (ITA) – Abarth 124 Spider Rgt

Lucchesi był zadowolony z wyniku. Ogromną frajdę i przyjemność sprawiło mi prowadzenie tego samochodu na tych drogach, podkreślających jego przyczepność, zdolność do pokonywania zakrętów i moc– oświadczył.

W Rajdzie Sierra Morena w Hiszpanii, Abarth 124 rally prowadzony przez kierowców z zespołu SMC Junior Motorsport, Alberto Monarriego i Rodrigo Sanjuána, zdobył zasłużone zwycięstwo w swojej kategorii oraz wśród samochodów z napędem na obie osie, plasując się na piątym miejscu w rankingu ERT (szóstym w mistrzostwach Rally na drogach asfaltowych). Był to zwycięski debiut hiszpańskiego kierowcy, który po raz pierwszy zasiadł za kierownicą spidera spod znaku Skorpiona. To naprawdę niesamowicie spektakularny samochód, publiczność dopingowała nas podczas każdej rundy, a efekt końcowy był wyjątkowo zadowalający – powiedział.

Kolejny zwycięski debiut, tym razem dla ekipy Zeughaus Garage, która wystartowała Abarthem 124 rally prowadzonym przez Szwajcarów Beata i Janine Wissenów w Criterium Jurassien, wyścigu otwierającym Mistrzostwa Szwajcarii w sezonie 2018.

Christopher Lucchesi Jr (ITA) – Massimiliano Bosi (ITA) – Fiat Abarth 124 Spider RGT, Rally Evolution

Widowiskowe pokazy można było zobaczyć także na torze wyścigowym w Oschersleben, w Niemczech, podczas pierwszego etapu Mistrzostw ADAC F4 powered by Abarth, w których biorą udział bardzo młodzi kierowcy, którzy dopiero co przesiedli się z gokartów do bolidów napędzanych silnikami Abarth T-Jet o mocy 160 KM. W pierwszym etapie Mistrzostw, który odbył się w zeszły weekend, niemiecki kierowca Lirim Zendeli wygrał dwa pierwsze wyścigi, natomiast w trzecim zwyciężył brytyjski kierowca Oliver Caldwell. Brazylijczyk Enzo Fittipaldi, którego dziadek, Emerson Fittipaldi sięgał po tytuł najlepszego zawodnika globu, poprawił swoje wyniki. Zajął czwarte miejsce w Zawodach 1, trzecie w Zawodach 2 i drugie w Zawodach 3.

W najbliższy weekend na torze wyścigowym Adria rozpocznie się piąty sezon włoskich Mistrzostw F4 powered by Abarth.

Tagi: Fiat, Abarth 124 rally, wyścigi, rajdy,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News