Zobaczcie nowe Renault MEGANE R.S. TROPHY

Zobaczcie nowe Renault MEGANE R.S. TROPHY

Zobaczcie nowe Renault MEGANE R.S. TROPHY

Podaj dalej

Nowe Renault MEGANE R.S. TROPHY proponuje amatorom sportowej jazdy wyższe osiągi i sportowy charakter. Nowy model wzmacnia gamę Renault Sport i jest kontynuacją linii Trophy, która pojawiła się wraz z pierwszą generacją Megane R.S.

MEGANE R.S. TROPHY jest także pierwszym modelem wyposażonym w nową wersję silnika 1.8 l turbo. Jego moc została zwiększona do 300 KM, a moment obrotowy do 420 Nm dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii.

Dotyczy to zwłaszcza turbosprężarki i układu wydechowego. Nowy silnik może współpracować z manualną skrzynią biegów lub ze skrzynią automatyczną EDC.

W układzie jezdnym Nowego Renault MEGANE R.S. TROPHY zastosowano najnowsze rozwiązania Renault Sport, w tym system 4CONTROL z czterema kołami skrętnymi i amortyzatory z hydraulicznymi odbojnikami przy sprężaniu.

W standardzie jest również wyposażone w twardsze zawieszenie Cup, z samoblokującym mechanizmem różnicowym Torsena. Nowe Renault MEGANE R.S TROPHY ma przednie tarcze hamulcowe dwumateriałowe, a także specjalne aluminiowe 19’’ obręcze kół o zmniejszonej masie, oferowane tylko w tej wersji, i dopasowane do nich wyczynowe opony Bridgestone.

Dla amatorów mocniejszych doznań z jazdy MEGANE może być również wyposażone w nowej generacji sportowe siedzenia przednie Recaro pokryte Alcantarą. Moim zdaniem to absolutny must have w tym samochodzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News