Zobaczcie nowe Renault MEGANE R.S. TROPHY

Zobaczcie nowe Renault MEGANE R.S. TROPHY

Podaj dalej

Nowe Renault MEGANE R.S. TROPHY proponuje amatorom sportowej jazdy wyższe osiągi i sportowy charakter. Nowy model wzmacnia gamę Renault Sport i jest kontynuacją linii Trophy, która pojawiła się wraz z pierwszą generacją Megane R.S.

MEGANE R.S. TROPHY jest także pierwszym modelem wyposażonym w nową wersję silnika 1.8 l turbo. Jego moc została zwiększona do 300 KM, a moment obrotowy do 420 Nm dzięki zastosowaniu nowatorskich technologii.

Dotyczy to zwłaszcza turbosprężarki i układu wydechowego. Nowy silnik może współpracować z manualną skrzynią biegów lub ze skrzynią automatyczną EDC.

W układzie jezdnym Nowego Renault MEGANE R.S. TROPHY zastosowano najnowsze rozwiązania Renault Sport, w tym system 4CONTROL z czterema kołami skrętnymi i amortyzatory z hydraulicznymi odbojnikami przy sprężaniu.

W standardzie jest również wyposażone w twardsze zawieszenie Cup, z samoblokującym mechanizmem różnicowym Torsena. Nowe Renault MEGANE R.S TROPHY ma przednie tarcze hamulcowe dwumateriałowe, a także specjalne aluminiowe 19’’ obręcze kół o zmniejszonej masie, oferowane tylko w tej wersji, i dopasowane do nich wyczynowe opony Bridgestone.

Dla amatorów mocniejszych doznań z jazdy MEGANE może być również wyposażone w nowej generacji sportowe siedzenia przednie Recaro pokryte Alcantarą. Moim zdaniem to absolutny must have w tym samochodzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News