Zobacz wygląd Tucsona na rynek amerykański

Zobacz wygląd Tucsona na rynek amerykański

Zobacz wygląd Tucsona na rynek amerykański

Podaj dalej

W Nowym Jorku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Hyundai zaprezentował po raz pierwszy odświeżonego Tucsona. To najlepiej sprzedający się model koreańskiego producenta w Stanach oraz w Europie.

Model ten jest na rynku od 2015 roku. Nowy Tucson będzie oferowany z dwoma silnikami Diesla i dwoma benzynowymi. Najmocniejsza jednostka w gamie to diesel o pojemności 2 l i mocy 186 KM. Silnik ten, seryjnie występuje z napędem cztery koła i może być połączony z 6-biegową manualną skrzynią biegów lub opcjonalnie z 8-biegową skrzynią automatyczną. Możemy się zdecydować również na motor Diesla 1,6 l o dwóch mocach: 115 KM oraz 133 KM. Obie wersje są dostępne z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i napędem na przód.

Nowy Tucson jest również dostępny z dwoma silnikami benzynowymi. 1,6-litrowy GDI z 6-biegową manualną skrzynią biegów i napędem na przednie koła, ma moc 132 KM. Z kolei jednostka 1.6 T-GDI o mocy 177 KM oferowana jest z 6-biegową skrzynią manualną lub 7DCT. W obu przypadkach, z napędem na przód lub na cztery koła. Silniki spełniają nowe normy emisji spalin Euro 6c.

W odświeżonym SUV-ie Hyundaia znajdziemy między innymi system dźwiękowy wiodącej marki Krell, bezprzewodową ładowarkę telefonów komórkowych, 7-calowy ekran informacyjny, obsługujący Apple CarPlay i Android Auto oraz łączność Bluetooth. Opcjonalnie, nowy Tucson może być wyposażony w 8-calowy system nawigacji, z mapami 3D i siedmioletnią, bezpłatną subskrypcją usług LIVE z aktualizacją informacji w czasie rzeczywistym. Urządzenia mobilne można zasilać także dzięki standardowym portom USB, z których jeden zlokalizowano z tyłu samochodu.

Tagi: Hyundai, Tucson, premiera 2018, targi motoryzacyjne, Nowy Jork, SUV

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News