Znane Morawy

Znane Morawy

slo2

Podaj dalej

W najbliższy weekend 9 – 11 września odbędzie się siódma runda cyklu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Po trzytygodniowej przerwie Marcin Jaros wspólnie z całą stawką przystąpi do rywalizacji na dobrze znanym torze w czeskim Brnie.

slo1

Marcin przyjedzie do Czech w bardzo dobrym nastroju po zajęciu dwukrotnie drugiego miejsca w poprzedniej rundzie pucharu na torze Slovakia Ring, jednocześnie mając na uwadze chęć poprawienia tego rezultatu i stanięcia na najwyższym stopniu podium.

Automotodrom Brno wydaje się być idealnym miejscem do zrealizowania tego celu, gdyż Marcin zawsze pokazywał się z dobrej strony na tym obiekcie. W ubiegłym roku w Volkswagen Golf Cup zawodnik ze Zgorzelca toczył zaciętą walkę m. in. z Piotrkiem Parysem, czy Jeffreyem Krugerem, który na koniec sezonu sięgnął po mistrzowski tytuł.

W trakcie nadchodzącego weekendu Marcin będzie miał również na uwadze klasyfikację punktową całego sezonu. Wprawdzie walka o mistrzowski tytuł została już rozstrzygnięta na korzyść Parysa, to ciekawie zapowiada się rywalizacja o drugie miejsce, na które Marcin awansował po ostatniej rundzie. Na trzecim miejscu w klasyfikacji znajduje się doświadczony Mariusz Urbański, który traci do 23-letniego zawodnika tylko 6 punktów.

slo2

Zawody na czeskim torze rozpoczną się już w piątek o godzinie 12:10, kiedy to wszyscy kierowcy wezmą udział w 35-minutowej sesji treningowej, podczas której Marcin sprawdzi ustawienia swojego pucharowego Porsche. W sobotę o godz. 8:30 odbędzie się sesja kwalifikacyjna, natomiast pierwszy wyścigu ruszy jeszcze tego samego dnia o godzinie 14:10. Finał rywalizacji w postaci drugiego wyścigu organizatorzy zaplanowali na niedzielę rano.

MARCIN JAROS: – Podczas ostatniej rundy na torze Slovakia Ring dwukrotnie stanąłem na drugim miejscu podium i nie ukrywam, że tym razem chciałbym poprawić ten rezultat. Podobnie jak większość stawki znam tor w Morawach bardzo dobrze i czuję się na nim dość pewnie. W zeszłym roku w cyklu Volkswagen Golf Cup wyprzedziłem Piotrka Parysa w bezpośredniej walce. Mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie!

 

Kalendarz Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

6 – 8 maja – Tor Poznań (Polska)
10 – 12 czerwca – Spa-Francorchamps (Belgia)
24 – 26 czerwca – Pannoniaring (Węgry)
15 – 17 lipca – Lausitzring (Niemcy)
19 – 21 sierpnia – Slovakia Ring (Słowacja)
9 – 11 września – Automotodrom Brno (Republika Czeska)
23 – 25 września – Hungaroring (Węgry)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News