Znamy nazwę nowego modelu Seata wybraną przez klientów

Znamy nazwę nowego modelu Seata wybraną przez klientów

Znamy nazwę nowego modelu Seata wybraną przez klientów

Podaj dalej

Inicjatywa #SEATszukaNazwy to pierwszy tego typu projekt hiszpańskiej marki, który zakończył się zdecydowanym sukcesem. Klienci oraz miłośnicy marki zadecydowali o nazwie nowego Seata. Z 10 000 propozycji i po 140 000 oddanych głosów wiemy, że Tarraco dołączy do modeli tego producenta.

Seat Tarraco będzie 7 miejscowym SUV-em, który dołączy do Ateca i Arona i stworzy triadę modeli producenta w tym segmencie. Jego premiera planowana jest na czwarty kwartał tego roku. Tarraco – obecnie Tarragona – to najstarsza rzymska osada na Półwyspie Iberyjskim, która była jedną z głównych metropolii Hiszpanii w czasach Cesarstwa Rzymskiego. To śródziemnomorskie miasto jest dziedzictwem kultury, symbolem młodości, historii i architektury, czyli wartości, które Seat przekazuje za pośrednictwem swoich pojazdów.

Alboran, Aranda, Avila i Tarraco zmierzyły się w ostatnim etapie głosowania, a ostatecznie zwyciężyła nazwa Tarraco, która otrzymała 51 903 (35,52%) ważne głosy. Tuż za nią uplasowała się Avila z wynikiem 41 993 (28,74%). Następne miejsca zajęły Aranda z 39 321 (26,91%) głosami oraz Alboran z rezultatem 12 907 (8,83%). Wyniki głosowania potwierdziła niezależna firma EY.

Terraco jest pierwszą nazwą modelu, którą wybrali klienci. Jednocześnie jest kolejną hiszpańską nazwą miejsca użytą do oznaczenia modelu marki. Tradycja ta została zapoczątkowana w 1982 roku. Przez ostatnie 36 lat na drogach pojawiło się jeszcze 12 modeli zainspirowanych nazwami nawiązującymi do iberyjskiej geografii.

Tagi: Seat, Tarraco, premiera 2018, SUV

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News