Znamy cenę nowego Opla Corsa GSi, tanio nie jest

Znamy cenę nowego Opla Corsa GSi, tanio nie jest

Podaj dalej

Do sportowych odmian takich modeli jak Ford Fiesta ST, Suzuki Swift Sport czy Seat Ibiza FR dołącza Opel. Marka z Russelsheim właśnie wyceniła turbodoładowaną Corsę GSi o mocy 150 KM i oferuje ją klientom w Polsce.

Jak już wspomnieliśmy w maju bieżącego roku, Opel pod przywództwem francuskiego koncernu PSA, powrócił do konstruowania serii modeli GSi. Po Insigni, drugim modelem w sportowym portfolio niemieckiej marki znajdzie się Corsa. Trzydrzwiowy hatchback napędzany jest silnikiem o pojemności 1.4 l. i mocy 150 KM przy 220 Nm. Od startu do 100 km/h Corsa GSi przyspiesza w 8,9 s. i rozpędza się do 207 km/h (dane producenta).

Nie na waciki

Polski oddział Opla opublikował cennik tego modelu. W porównaniu do wyżej wymienionych rywali cena prezentuje się najmniej korzystnie, choć niemiecki producent na szali stawia między innymi to, że Corsa GSi rozwijana była na torze Nurburgring i gwarantuje ponadprzeciętne właściwości jezdne. Między innymi chodzi o układ zawieszenia opracowany przez sportowy dział Opla, OPC.

Za nowego spadkobiercę sukcesów serii GSi (wcześniej doskonale znane modele tej serii: Manta 1.8 115 KM, Kadett i Astra 2.0 DOHC 150 KM), trzeba zapłacić od 83 300 zł. Jednak dla pierwszych zdecydowanych w Polsce, marka zaoferuje rabat w wysokości 4 500 zł.

Sportowa seria GSi zaistniała na rynku w 1988 roku a pierwszy model rozwijał moc 100 KM.

Dla porównania 140-konną Fiestę ST można mieć za 70 900 zł, Suzuki Swift za 79 900 zł a Seata Ibizę FR i silnikiem o tej samej mocy co Corsa, 70 tys. zł.

Opel Corsa GSi – oficjalny cennik >>>

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News