Znamy cenę nowego Opla Corsa GSi, tanio nie jest

Znamy cenę nowego Opla Corsa GSi, tanio nie jest

opel corsa gsi 4

Podaj dalej

Do sportowych odmian takich modeli jak Ford Fiesta ST, Suzuki Swift Sport czy Seat Ibiza FR dołącza Opel. Marka z Russelsheim właśnie wyceniła turbodoładowaną Corsę GSi o mocy 150 KM i oferuje ją klientom w Polsce.

Jak już wspomnieliśmy w maju bieżącego roku, Opel pod przywództwem francuskiego koncernu PSA, powrócił do konstruowania serii modeli GSi. Po Insigni, drugim modelem w sportowym portfolio niemieckiej marki znajdzie się Corsa. Trzydrzwiowy hatchback napędzany jest silnikiem o pojemności 1.4 l. i mocy 150 KM przy 220 Nm. Od startu do 100 km/h Corsa GSi przyspiesza w 8,9 s. i rozpędza się do 207 km/h (dane producenta).

Nie na waciki

Polski oddział Opla opublikował cennik tego modelu. W porównaniu do wyżej wymienionych rywali cena prezentuje się najmniej korzystnie, choć niemiecki producent na szali stawia między innymi to, że Corsa GSi rozwijana była na torze Nurburgring i gwarantuje ponadprzeciętne właściwości jezdne. Między innymi chodzi o układ zawieszenia opracowany przez sportowy dział Opla, OPC.

Za nowego spadkobiercę sukcesów serii GSi (wcześniej doskonale znane modele tej serii: Manta 1.8 115 KM, Kadett i Astra 2.0 DOHC 150 KM), trzeba zapłacić od 83 300 zł. Jednak dla pierwszych zdecydowanych w Polsce, marka zaoferuje rabat w wysokości 4 500 zł.

Sportowa seria GSi zaistniała na rynku w 1988 roku a pierwszy model rozwijał moc 100 KM.

Dla porównania 140-konną Fiestę ST można mieć za 70 900 zł, Suzuki Swift za 79 900 zł a Seata Ibizę FR i silnikiem o tej samej mocy co Corsa, 70 tys. zł.

Opel Corsa GSi – oficjalny cennik >>>

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News