Zmiana w prawach jazdy. Nowy i30 N Option. Silnik Wankla powróci.

Zmiana w prawach jazdy. Nowy i30 N Option. Silnik Wankla powróci.

Zmiana w prawach jazdy. Nowy i30 N Option. Silnik Wankla powróci.

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

Ważna zmiana w prawach jazdy

W dokumencie potwierdzającym uprawnienia do kierowania pojazdami nie będzie już rubryki dotyczącej adresu zamieszkania kierowcy. Nowy wzór prawa jazdy zaprezentowało Ministerstwo Infrastruktury. Przepisy wejdą w życie od marca przyszłego roku (czytaj więcej).

Nowy Hyundai i30 N Option

Nowy Hyundai i30 N Option został zaprezentowany w Paryżu. Auto wygląda absolutnie fantastycznie i wszyscy gorąco wyczekujemy szczegółowych danych technicznych tego rewelacyjnego hot-hatcha (czytaj więcej).

Nowa wersja Audi R8 LMS

Audi Sport customer racing prezentuje czwarty już nowy model na przestrzeni ostatnich czterech lat. Podczas Wystawy Motoryzacyjnej w Paryżu, pokazana została udoskonalona wersja Audi R8 LMS GT3 (czytaj więcej).

Mandat za korzystanie z komórki w trakcie… przechodzenia przez pasy

Na Litwie wprowadzono zakaz korzystania z telefonów komórkowych na przejściach dla pieszych. Za jego złamanie przewidziano grzywny wysokości od 20 do 40 euro (czytaj więcej).

Silnik Wankla powróci

Silnik Wankla, który przez dekady był oczkiem w głowie Mazdy ponowie zawita pod maski modeli japońskiej marki (czytaj więcej).

Czy stacja paliw to jeszcze właściwe określenie?

Stacja benzynowa to miejsce kojarzone w pierwszej chwili z tankowaniem, a ostatnio również ładowaniem pojazdów. Przy tego typu placówkach rodzi się wiele innowacyjnych pomysłów, przez które warto zastanowić się, czy powinniśmy na nie patrzeć głównie przez pryzmat paliw i energii (czytaj więcej)?

Najlepiej przyspieszające auto na świecie

Japończycy rozpoczęli zbieranie zamówień na zakup superauta Aspark Owl, które pierwszą setkę na liczniku osiąga w mgnieniu oka. Aspark gwarantuje klientom czas sprintu od 0 do 100km/h na poziomie 1,99 sekundy (czytaj więcej).

Klub Kamila Stocha ma dwa nowe samochody

Renault Polska użyczy dwa samochody Renault Trafic Passenger Pack Clim 3,0t z silnikiem Energy 1.6 dCi 145 do dyspozycji klubu sportowego Kamila Stocha Eve-nement Zakopane (czytaj więcej).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News