"Złota kierownica" dla Audi

"Złota kierownica" dla Audi

Podaj dalej

Audi Q2 i Audi A5 Coupé wygrywają w swych kategoriach konkursu „Złota kierownica 2016”. Cztery pierścienie zwyciężają w kategoriach „Kompaktowy SUV” oraz „Samochód sportowy”. Czytelnicy niemieckiego tygodnika „Auto Bild” i gazety „Bild am Sonntag“, wspólnie z międzynarodowym jury złożonym z ekspertów, wybrali najlepsze tegoroczne nowości na rynku motoryzacyjnym. Nagrody, będące jednymi z najbardziej pożądanych wyróżnień w branży motoryzacyjnej w Europie, wręczono wczoraj wieczorem w Berlinie.

Winner of the „Golden Steering Wheel 2016”: Audi A5/Audi S5 Coupe and Audi Q2
Winner of the „Golden Steering Wheel 2016”: Audi A5/Audi S5 Coupe and Audi Q2

„Auto Bild” i „Bild am Sonntag”, „Złotą kierownicę“ przyznają od roku 1976. W tegorocznej edycji konkursu, w sześciu klasach oceniono łącznie 36 modeli. Pierwsze w swych kategoriach miejsca Audi Q2 i Audi A5 Coupé, przyniosły koncernowi z Ingolstadt już 26. i 27. „Złotą kierownicę“. Żaden inny producent nie ma więcej tych prestiżowych statuetek.

Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG, tak wypowiedział się o renomie tej nagrody: „Sukces w jednym z najbardziej renomowanych plebiscytów w naszej branży potwierdza, że dzięki ofensywie produktowej mamy w naszym portfolio najbardziej atrakcyjne dla ogromnej grupy klientów modele. Audi Q2 i Audi A5 Coupé zdobyło uznanie jury złożonego z dziennikarzy, kierowców wyścigowych, stylistów, znanych osobistości i miłośników motoryzacji, nawet pomimo tego, że różni uczestnicy mogli mieć różne oczekiwania wobec samochodów.”

Audi Q2 zwyciężyło w kategorii „Kompaktowy SUV“. Rupert Stadler tak podsumowuje sukces: „Zwycięstwo pokazuje, że Audi Q2 odpowiada duchowi naszych czasów. Łączy masywny wygląd SUV-a, z dużą zwrotnością podczas prowadzenia, z wymiarami predestynującymi do jazdy miejskiej oraz z wysoką funkcjonalnością. Audi Q2 to wyraźny sygnał z naszej strony, że rozbudowa rodziny Q jest istotnym elementem naszej strategii. Dzięki jego atrakcyjnej cenie zdobywamy dla Audi nowych klientów.”

W segmencie „Samochód sportowy” zwyciężyło Audi A5 Coupé. Wyróżnienie odebrał Dietmar Voggenreiter, szef marketingu i sprzedaży Audi AG. Powiedział przy tej okazji: „Nowe Audi A5 Coupé to przykład samochodu typu Gran Turismo w wydaniu Audi. To doskonała symbioza dynamicznego auta sportowego i eleganckiego coupé. Już pierwsze A5 Coupé był kamieniem milowym na drodze rozwoju marki. „Złota kierownica“ to dowód, że także nowe Audi A5 dzięki swym najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym i ogromnej funkcjonalności w codziennym użytkowaniu, wyznacza nowe standardy.”

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News